Tautu tradīciju klubiņš Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā

Publicēts 06.03.2015

Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas skolēniem ir daudz iespēju nodarboties dažādos interešu pulciņos. Mēs gribam pastāstīt par pulciņu, kurš pirmo gadu darbojas mūsu skolā, tā nosaukums ir „Tautu tradīciju klubiņš” .Klubiņā darbojas 5.-9. klases skolēni.

Mūsu skolā mācās kā latviešu, tā arī krievu tautības skolēni, un šis pulciņš apvieno mūs visus. Pulciņā mēs iepazīstamies ar tautas kultūras mantojumu, attīstām savu radošumu, svinam folkloras svētkus.

Rudenī mēs svinējām Mārtiņdienu un izveidojām izstādi par augļiem un dārzeņiem, runājām par šiem svētkiem, iepazināmies ar ticējumiem. Arī izveidojām ābolu izstādi, uzzinājām par krievu tradīciju „Jabločnij Spas”. Skandējām dzejoļus par āboliem, minējām mīklas, iepazināmies ar kulinārijas receptēm, kuru sastāvā ir āboli.

Adventes laikā mēs veidojām Adventes vainagus, ar kuriem piedalījāmies izstādē muzejā „Kolnasāta”. Pirms Ziemassvētkiem visi pulciņa dalībnieki cepām piparkūkas, skandējām tautas dziesmas.

Pulciņa meitenes prot un viņām patīk dziedāt. Kopā ar mūsu skolotāju Inetu Strucinsku mēs nolēmām piedalīties novadu konkursā „Vara Talanti”. Ar prieku mēs Bērzgales kultūras namā nodziedājām krievu dziesmas – častuškas par skolas dzīvi.

Ziemas beigās mēs visi kopā cepām pankūkas un runājām par Meteņu un Masļenicas tradīcijām.

Priekšā vēl pavasaris, un mēs domājam, ka tāpat interesanti pavadīsim laiku pulciņa nodarbībās un uzzināsim daudz ko interesantu par tautas kultūras mantojumu.

 

Pulciņa dalībnieces

IMG_1043 IMG_1022

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0