Tiskādu vidusskolas audzēkņi dodas sapņu ekskursijā

Publicēts 09.07.2015

Jūnija vidū Tiskādu vidusskolas 5. klases audzēkņi devās savā sapņu ekskursijā. Šāda iespēja viņiem tika dota, pateicoties uzvarai kompānijas ECOLINES rīkotajā konkursā „Mūsu sapņu ekskursija”.  Bērni uzņēma video, kurā parādīja un pastāstīja par to, cik ļoti viņi grib ieraudzīt jūru un apmeklēt Ventspils pilsētu. Prezentācijas noslēgumā izskanēja dziesma par autobusu ECOLINES, kuru bērni paši bija sacerējuši.

Beidzot, 13. jūnijā, notika mūsu ekskursija. Agri no rīta pēc mums bija atbraucis skaists dzeltens, liels un ērts autobuss ECOLINES, tieši tāds, par kuru mēs sapņojām, un mēs priecīgi devāmies tālajā ceļā.

Pa ceļam uz Ventspili mēs apmeklējām Kuldīgu, redzējām Eiropā platāko dabisko ūdenskritumu Ventas rumbu.

Ventspilī mūs jau gaidīja gids Jānis Purmalietis, kurš parādīja mums pilsētas skaistākās vietas, pastāstīja par interesantākiem notikumiem un nozīmīgākiem faktiem no Ventspils vēstures. Bija ļoti aizraujoši aplūkot pilsētu pa autobusa logiem.

Mēs apmeklējām piejūras brīvdabas muzeju, kur apskatījām vecās zvejnieku sētas un sadzīves priekšmetus, laivas un enkurus, vējdzirnavas un mazbānīti; izbaudījām īrisu dažādību ziedu izstādē, kā arī pārbaudījām savas sportiskas iemaņas Džungļu takas šķēršļos.

Gluži kā ar laika mašīnu mēs devāmies pagātnē, lai sajustu viduslaiku svētku gaisotni. Livonijas ordeņa pilī notika aizraujošs bruņinieku turnīrs, un mēs ar interesi un baudu vērojām šo izrādi. Tā notika viduslaiku mūzikas pavadījumā, visiem apmeklētājiem bija dota iespēja pabūt kalēja, podnieka, maizes cepēja vai namdara lomā amatnieku darbnīcās pils laukumā. Mēs mēģinājām paspert dažus soļus važās, kā viduslaiku cietumnieki, ieskatījāmies pils cietumā, kā arī uzkāpām tornī, no kura varējām priecāties par pilsētu no putnu lidojuma.

Pēc pils svētkiem mēs devāmies uz kuģu piestātni, kur mūs jau gaidīja ekskursiju kuģītis „Hercogs Jēkabs”, ar kuru mēs pa Ventas upi aizbraucām līdz jūrai. Gids mums pastāstīja par kuģu piestātnēm un ostas uzņēmumiem, kuri atrodas abos jūras krastos. Beidzot, mēs ieraudzījām to vietu, kur upe ietek jūrā. Tas bija neaizmirstami! Jūras krāsa, tirkīzzila, būtiski atšķīrās no upes krāsas. Mūs pārsteidza bezgala tāle, neizmērojami plaša Baltijas jūra un tās skaistums…

Pēdējais mūsu ekskursijas posms bija ūdens piedzīvojumu parks. Mēs peldējām baseinā, laidāmies no ūdens kalniņiem, sildījāmies saunā un atpūtāmies džakuzi vannās.

Apmierināti un laimīgi mēs devāmies atpakaļceļā. No visas sirds pateicamies kompānijai ECOLINES, gribam izteikt pateicību arī autobusa vadītājiem – Aigaram Gorsānam un Valdim Greitānam par viņu profesionālismu un atbalstu; paldies mūsu gidam Jānim Purmalietim, bez viņa palīdzības mums neizdotos ieraudzīt Ventspils skaistumu.

 

Irīna Ščerbakova,
Tiskādu vidusskolas 5. klases audzinātāja 

 

DSCF4102 DSCF3933 DSCF3961 DSCF3975 DSCF3982 DSCF4021 DSCF4024 DSCF4055 DSCF4063 DSCF4066 DSCF4090 DSCF4098 DSCF4099

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0