Tuvu un tālu zemju svētceļnieki ierodas Latgalē

Publicēts 23.07.2019

No 23. līdz 29. jūlijam Latgalē notiek svētceļojums kristīgiem jauniešiem no visas Eiropas vecumā no 18 līdz 35 gadiem “Magis Europe 2019”. Svētceļojumā piedalās jaunieši no Lietuvas, Ungārijas, Slovākijas, Beļģijas un Francijas, un viena dalībniece pat no Meksikas!

Svētceļnieki 24. jūlijā no rīta izgāja no Sarkaņiem, tālāk dodas uz Ludzu, Kaunatu un Ezerniekiem, pēc tam uz Andrupeni un Aglonu. Grupu vada jezuītu priesteris no Polijas.

Noslēgumā visi dalībnieki dosies uz Kauņu, kur 30.-31. jūlijā notiks starptautisks sadraudzības pasākums, svinot jezuītu (katoļu ordenis) darbības Lietuvā 450 gadus.

Projekta “Magis Europe 2019” ietvaros no 23. līdz 28. jūlijam Lietuvā un Latvijā notiek desmit pasākumi mākslas, ekoloģijas un sociālajā jomā, kā arī svētceļojumi un klusuma rekolekcijas. Latvijā notiks svētceļojums un sociālās kalpošanas eksperiments ar Kalkutas māsām Rīgā.

“Magis Europe” ir tikšanās platforma jauniem cilvēkiem, kas piedāvā iespēju iegūt unikālu pieredzi trīs dažādos līmeņos – piedzīvot personīgo izaugsmi, padziļināt attiecības ar Dievu un veidot starpkultūru dialogu. “Magis” ir lūgšanu ceļojums, dabas skaistuma meditācija, individuālas garīgās sarunas un dalīšanās piedzīvotajā ar citiem.

“Magis” tulkojumā no latīņu valodas nozīmē “vairāk”. Šis jēdziens ieņem īpašu vietu svētā Ignācija no Lojolas, jezuītu ordeņa dibinātāja, garīgajā mantojumā.

“Magis” pirmsākumi meklējami 1997. gadā, kad tas aizsākās kā neliels svētceļojums pirms Pasaules Jauniešu dienām Parīzē. Lietuvā “Magis” notiek jau septīto gadu, pulcējot vairāk nekā 200 dalībnieku. Savukārt Latvijā “Magis” notiek jau trešo gadu.

“Magis Europe” organizē Lietuvas un Latvijas Jezuītu province. Sīkāka informācija: https://www.magis2019.eu/

Magis Latvijas organizācija

IMG_5548 IMG_5660

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0