Vācu tūristi Minhenē saņēma informāciju par tūrisma iespējām Latgalē

Publicēts 23.02.2016

Latgales tūrisma asociācija “Ezerzeme” no 10. līdz 14. februārim Vācijas pilsētā Minhenē Latvijas nacionālajā stendā piedalījās Dienvidvācijā gala patērētāju visvairāk apmeklētākajā tūrisma izstādē “f.re.e 2016”, kurā šogad ieradās 122 000 interesentu.

Latgales tūrisma speciālisti norādīja, ka izstādes laikā interese par Latvijas, t.sk., Latgales tūrisma iespējam bija ļoti liela. Kopumā izstādes apmeklētāji bija ļoti labi informēti par Latviju, tāpēc pie stenda daudzi nāca ar konkrētiem, jau iepriekš sagatavotiem jautājumiem. Daudzi stenda apmeklētāji Latvijā jau bija bijuši, un jaunu ceļojumu plāno veikt, iepazīstot jaunas vietas – nostāk no galvaspilsētas.

Visvairāk izstādes apmeklētājus interesēja atpūta pie dabas, kā arī kultūrvēsturiskais mantojums. Bieži tika uzdoti jautājumi par velomaršrutiem. Arī šoreiz izstādes apmeklētāji apliecināja, ka plānojot ceļojumu, vēlas apmeklēt visas trīs Baltijas valstis.

Vācija Latgales tūrisma nozarei ir augsti prioritārs mērķa tirgus. Vācu tūristu īpatsvaram reģionā ir tendence pieaugt, un tas ir trešais lielākais mērķa tirgus pēc Lietuvas un Krievijas. Vācijas tūristi, kas ierodas Latgalē, ir indivuduālie tūristi – gan ģimenes ekonomiski aktīvajā vecumā, gan arī seniori, kas ir aktīvi ceļotāji. Arī tūrisma izstādes “f.re.e 2016” apmeklētāji lielākoties ir seniori un ģimenes ar bērniem. Gandrīz visi vācu tūristi, kas apmeklējuši Latgali, ir Baltijas apceļotāji, un pirms ierašanās Latgalē, jau paguvuši apskatīt Lietuvu, bet viņu mērķis ir doties arī uz Igauniju. Vācu tūristiem Latgalē interesē pilsētu, kultūras, lauku, aktīvais un dabas tūrisms. Vācieši visbiežāk ceļo ar vieglo automašīnu, bet nereti tiek izmantoti arī kemperi, tāpēc viņi tūrisma informācijas centros bieži vien interesējas par kempingiem.

Latgales tūrisma speciālistu dalību šajā un citās starptautiskajās izstādēs nodrošina Latgales pašvaldību, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalsts.

Informāciju sagatavoja:
Lolita Kozlovska
Papildus informācija:
Līga Kondrāte
Latgales tūrisma asociācija “Ezerzeme” valdes priekšsēdētāja
+371 29467925

ezerzeme ERAF logo

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0