Verēmu pamatskolas komanda apbalvota par dalību Rīgas maratonā

Publicēts 04.09.2019

Līdz ar jaunā mācību gada uzsākšanu Izglītības un zinātnes ministrijā tika godinātas 2019. gada Rimi Rīgas maratona sportiskākās un aktīvākās skolas. Pateicoties Rīgas domes un Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstam, skriešanas svētkos maijā šogad piedalījās 2 655 skolēnu no visas Latvijas, sacenšoties “Latvijas Skolu kauss 2019″ izcīņā. Atzinības un apbalvojumus saņēma gan labākās skolas no Rīgas un Latvijas, gan skolotāji, kuri uz svētkiem pulcējuši ātrākos skolēnus un kuplāko skolēnu skaitu.

Tradīcija skolām un skolēniem sacensties savā starpā un piedalīties skriešanas svētkos par pazeminātu dalības maksu tika iedibināta jau 2008. gadā. Plašajā un vienotajā Latvijas Skolu kausā piedalījās 1 586 skolēni no Rīgas skolām un 1 069 skolēni no citām Latvijas pilsētām.

“Novēlu katram rast prieku kustībā. Vienalga, vai spēlējot bumbu skolas starpbrīdī vai nopietni trenējoties. Taču, nezaudējot to enerģijas lādiņu, gandarījumu, ko sniedz sportošana un arī līdzjušana sportiskajiem sasniegumiem. Tā ir ne tikai veselīga un lietderīga laika pavadīšana, bet tas ir dzīvesprieks, bauda un azarts. Sportisku jauno mācību gadu!” sacīja Ilga Šuplinska, izglītības un zinātnes ministre.

LSFP prezidents Einars Fogelis pauda vēlēšanos Latvijas lielākos skriešanas svētkus padarīt pieejamus ikvienam bērnam un pusaudzim visā Latvijā. “Gadu no gadu bērnu vidū augošā skriešanas popularitāte vieš pārliecību — tautas sports aizvien vairāk arī ikdienā kļūst par regulāru rituālu, kurā smelties labas izjūtas, kas stiprina veselas, mūsdienīgas nācijas pamatus. Lai progress ilgtermiņā turpinātos, svarīgi tieši skolās nodrošināt iespējas ikvienam bērnam un jaunietim iesaistīties sporta nodarbībās, piemērojot fizisko aktivitāšu veidus atbilstoši viņa fiziskajai sagatavotībai un interesēm,” sacīja LSFP prezidents E. Fogelis.

Šogad Latvijas ātrākās skolas titulu ieguva sporta skola “Arkādija”.

Veicināšanas balvas par skolas komandas kuplāko dalībnieku skaitu un sasniegtajiem sportiskajiem rezultātiem saņēma trīs skolotāji: Līga Spuriņa no Rīgas Centra humanitārās vidusskolas, Laura Janševska no Mežinieku pamatskolas un Linda Grandberga no Rīgas Hanzas vidusskolas.

“Latvijas Skolu kauss 2019″ apbalvošanas ceremonijā Izglītības un zinātnes ministrijā piedalījās kausa izcīņas skolu pārstāvji, LR Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un Jaunatnes pārvaldes priekšniece Dina Vīksna un Rimi Rīgas maratona organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords.

Inese Ķīkule

Verēmu pamatskolu Rīgas Rimi maratonā pārstāvēja 15 Award programmas dalībnieki, viņu draugi un skriešanas entuziasti. Priecājamies, ka esam pamanīti un esam iekļuvuši 40 skrejošāko skolu skaitā. Paldies Rēzeknes 5. vidusskolas awardiešiem par atbalstu!

Verēmu pamatskolas Award vienības vadītāja Iveta Gaile

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0