Verēmu pamatskolas skolēni un pedagogi apmeklē izrādi “Riekstkodis un es” VEF Kultūras pilī

Publicēts 01.02.2019

30. janvārī Verēmu pamatskolas skolēni un pedagogi projekta “Skolas soma” ietvaros devās uz VEF Kultūras pili Rīgā, lai apmeklētu vienu no pēdējā laika inovatīvākajām muzikālajām izrādēm “Riekstkodis un es” (Nutcracker and I), kas ir oriģināla dzīvā mūzikas izpildījuma, horeogrāfijas, animācijas un sarežģītu jauno tehnoloģiju sintēze.

Izrādes veidotāja, Rumānijā dzimusī britu pianiste Aleksandra Dariesku (Alexandra Dariescu) izrādē atveido mazu meiteni Klāru, kura vēlas sasniegt savu sapni – kļūt par pianisti. Stāstu muzikāli ilustrē brīnišķīgā Pētera Čaikovska mūzika no baleta “Riekstkodis”.

Izrādē uz skatuves atrodas flīģelis, kuru spēlē pati Dariesku un balerīna Dezirē Belanteina (Désirée Ballantyne), kura uzstājas aiz caurspīdīga, gandrīz neredzama auduma ekrāna. Uz šī ekrāna tiek projicēti digitāli animācijas tēli, kas dejo kopā ar balerīnu un rada pārsteidzoši dzīvu un reālu klātbūtnes efektu, pateicoties balerīnas meistarībai un tehnoloģiju spējai precīzi nokopēt balerīnas kustību trajektoriju un sinhronizēt deju soļus ar animēto varoņu kustību reālajā laikā. “Riekstkodis un es” izmantoto tehnoloģiju kvalitāte ir tik pārsteidzoša, ka, skatoties izrādi, klātesošajiem ir sajūta – animētie tēli ir patiesi dzīvi.

“Riekstkodis un es” izmantoto tehnoloģiju kvalitāte ir tik pārsteidzoša, ka skatoties izrādi klātesošajiem ir sajūta, ka animētie tēli ir patiesi dzīvi.

Pēc izrādes abas mākslinieces – pianiste Aleksandra Dariesku un balerīna Dezirē Belanteina iepriecināja apmeklētājus, ļaujot fotografēties kopā ar viņām.

Verēmu skolēniem par izrādi bija ļoti spēcīgi iespaidi. Piektās klases skolniece Marija, kas bija apmeklējusi klasisko baletu “Riekstkodis”, teica, ka viņai labāk patīk klasika: ”Domāju, ka klasika ir labāka, biju Latgales vēstniecībā GORS uz Latvijas Nacionālā opera un baleta izrādi “Riekstkodis”. Bet man ļoti patika iespēja nofotografēties kopā ar māksliniecēm.”

Madara no 6.klases atzina, ka izrāde ļoti patika: ”Man ļoti patika, bija ļoti interesanti paskatīties, kā īsta balerīna dejo kopā ar animācijas tēliem. Noteikti izlasīšu par Riekstkodi vai noskatīšos animācijas filmu, lai labāk izprastu.”

6.klases skolniece Sāra ir darbojusies vietējā jauniešu teātra studijā izrādē “Riekstkodis” un atzīst, ka šāda veida izrāde bija ļoti neparasta: ”Ļoti interesanti. Labi, ka esmu darbojusies studijā, jo tas man ļāva labāk izprast šodienas izrādi.”

Savukārt 5.klases skolnieks Andžejs, kas apgūst mūziku, atzina, ka visiespaidīgākais bija muzikālais sniegums: “Pianiste spēlēja ļoti lielu muzikālu skaņdarbu, un tas bija vienreizēji. Es pats mācos mūziku, un varu teikt, ka tas nav nemaz tik viegli, kaut arī varbūt no malas izskatās vienkārši.”

Savukārt pedagogi atzīst, ka pilnīgi viss bija ļoti iespaidīgi. Informātikas skolotāja Ilona sacīja, ka šķita ļoti interesanti vērot animāciju: ”Tas bija ārkārtīgi interesanti. Mēs redzējām, ka balerīna dejo kopā ar animācijas tēliem. Tas bija ļoti sinhroni. Lai to panāktu, ir ieguldīts milzīgs darbs.”

Tāpat skolēni apmeklēja VEF muzeju, kur apskatīja, kādas radioiekārtas kādreiz tika ražotas Latvijā.

Verēmu pamatskolas vecāku teksts un foto

skolnieki6skolnieki5

skolnieki3

skolnieki4

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0