Veselības nedēļa Čornajā

Publicēts 08.06.2017

Jūnija pirmā nedēļa Čornajas ciemā bija sporta aktivitāšu un notikumu pilna. Tā kā visā Latvijā notika Veselības nedēļa jeb Mowe Week, arī Čornajas ciems jau otro gadu pēc kārtas aktīvi ņēma savu dalību šajā projektā. Lai gan laikapstākļi ik pa brīdim mainījās, tomēr tas netraucēja Čornajas aktīvākos iedzīvotājos pievērsties sporta aktivitātēm.

Pirmdien visi iedzīvotāji tika aicināti skriet vai iet 2 km garu distanci. Šeit aktīvu līdzdalību ņēma bērni un jaunieši, daži no tiem distanci pieveica ļoti ātri, starp tiem Ņikita Romanovskis, Radvils Abajevs, Vladislavs Uškāns. Pēc skriešanas dalībnieki bija iegājuši sportiskā azartā un paši izrādīja iniciatīvu uzspēlēt volejbolu, bet mazākie-pionierbolu.

Otrdien, iedzīvotāji tika aicināti vingrot Čornajas ciemata pludmalē kopā ar Ivetu Brolišu. Skats uz ezeru, mūzika un ritmiskā vingrošana, kā atzina dalībnieces, deva enerģijas lādiņu un pozitīvas emocijas visai nedēļai. Pēc vingrošanas jaunākās dalībnieces pat izpeldējās Rāznā. Savukārt tie iedzīvotāji, kuri nevarēja vai negribēja piedalīties vingrošanā pie ezera, vēlāk tika aicināti pārbaudīt savu izturību Čornajas ciema vingrošanas laukumā. Šeit savu spēku, veiklību un izturību tādās disciplīnās, kā vēderprese, pievilkšanās pie stieņa, pietupieni, stāvēšana uz vienas kājas u.c., steidza parādīt zēni (Ruslans Belokurovs un Radvils Abajevs). Bet meiteņu aktivitāte arī neizpalika, aktīvākās no tām bija: Ērika Kučere, Endija Broliša, Jekaterina Vincukova.

Ceturdien, par godu Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai, ciema bērniem bija lieliska iespēja izkustēties un izskraidīties SIA Akman piedāvātajās piepūšamajās atrakcijās.

Arī piektdien laika apstākļi mūs nelutināja, tomēr uzspēlēt futbolu, kā bija plānots, izdevās. Futbola spēlēšanai nopietni bija sagatavojušies Čornajas ciema puiši, kuri bruņojās ar spēlei nepieciešamo ekipējumu. Tāpēc spēli vērot no malas bija ļoti interesanti, vēl jo vairāk, arī skatītājiem sanāca tikt uz laukuma. Dažām meitenēm futbola spēlēšana bija pavisam jauns sporta piedzīvojums viņu dzīvē, meitenes atzina, ka futbola spēlēšana viņas aizrāva un ieinteresēja.

Veselības nedēļas noslēgumā, svētdien, visi tika aicināti kopā braukt ar velosipēdiem gar Rāznas ezeru. Šis brauciens bija paredzēts trešdien, bet spēcīgā vēja dēļ tika atcelts. Beidzot laika apstākļi mūs lutināja un velobrauciens izdevās lielisks, jo varēja apskatīt Rāznu un gūt pozitīvas emocijas visu 10 km garumā.

Vēlos pateikt Lielu PALDIES tiem iedzīvotājiem, kuri atrada laiku un gribasspēku paši piedalīties vai arī atbalstīt citus veselības nedēļas aktivitātēs. Tāpat arī lielu paldies vēlos teikt palīgiem (īpaši Ivetai Brolišai, Sarmītei Brolišai un Jekaterinai Vincukovai), bez kuru idejām, ierosinājumiem un palīdzības neizdotos tik lieliska, pilna, interesanta, veselīga un neaizmirstama nedēļa. Ar nepacietību jau gaidām nākamo gadu! Dzīvojiet veselīgi – sportojiet!

Rakstu sagatavoja: Santa Viša-Gaisiņa

Foto: Jekaterina Vincukova

IMG_8442IMG_8453 IMG_8478 IMG_8500 IMG_8533 IMG_8562 IMG_8589 IMG_8680 IMG_8696 IMG_8837 IMG_8855           

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0