Vītola fonda stipendijas — spējīgiem Rēzeknes novada jauniešiem

Publicēts 12.09.2014

Pateicoties 173 ziedotājiem no Latvijas, ASV, Kanādas, Anglijas, Vācijas, Zviedrijas, Austrālijas un Venecuēlas, Vītolu fonds jauno 2014./2015.mācību gadu sāk ar 603 stipendijām spējīgiem, centīgiem, bet maznodrošinātiem jauniešiem. No Rēzeknes un Viļānu novadiem stipendiju šogad saņem 56 studenti, to vidū ir 18 jaunie stipendiāti, kas 1.septembrī uzsāk studijas. No Rēzeknes novada stipendijas pirmo reizi saņem: Judīte Lukša (saņem sava novadnieka bijušā Vītolu fonda stipendiāta Andreja Isajeva dibināto stipendiju), Laima Rukmane („Danske Bank” stipendija), Agita Mūrniece (Adelaidas Latviešu biedrības – Benitas Vembris piemiņas stipendija), Agnese Adijāne, Santa Strode, Laimrota Litavniece, Pāvels Ščerbakovs, Andris Baltiņš un Elīna Treikule saņem Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendiju, Natālija Verjovkina (ERGO stipendija), Dagnis Troška (Jura Gravas piemiņas stipendija), Pēteris Sergejevs (Jura Vītola R.piemiņas stipendija), Andris Sniķeris (Tania S.Sweet piemiņas stipendija), Guna Barkāne (Vaidas Miķītes Jordan stipendija), Ingars Duplinskis („Daugavas vanagu” Anglijas fonda stipendija) un Agnese Muižniece (SIA „Kokpārstrāde 98” stipendija). No Viļānu novada stipendijas pirmo reizi ir piešķirtas Mārītei Desainei (Arnolda un Helēnas (Gallijas) Sildegu fonda stipendija mākslas studentiem) un Zane Martinova (Aivara Andersona ģimenes stipendija).

Vītolu fonda administrētās stipendijas ir no 1500 EUR līdz 4400 EUR akadēmiskajā gadā. Ar 412 stipendiātiem līgumi tika pagarināti, 191 ir jauns stipendiāts, bet 35 talantīgi jaunieši vēl palikuši kandidātu sarakstā.

Vītolu fonds šajos 12 darba gados ir pierādījis, ka ziedotāju sniegtais atbalsts ir nopietns ieguldījums Latvijas nākotnē. Fondā izskoloti vairāk ka 1600 studentu. Viņi atraduši darbu, turpina studijas maģistratūrā, doktorantūrā. Īstenojot VF vēlējumu: ”Sasniegt tādu dzīves līmeni, lai varētu atgriezties un palīdzēt citiem, mūsu bijušie stipendiāti ziedo „Draugu stipendijai’. Šogad patiecoties sadarbībai ar ZIEDOT. LV un daudzu cilvēku ziedojumiem šogad būs deviņas Draugu stipendijas.

Pieteikšanās 2015./2016.mācību gada stipendijām sāksies 2015.gada 15.janvārī un ilgs līdz 1.03.2015.

„Iegūt izglītību nozīmē iegūt tiesības uz nākotni. Nav drošāka ceļa tautai uz spožu un laimīgu nākotni kā izglītība.” (J.Akuraters) 

 

Nodibinājums „Vītolu fonds”
info@vitolufonds.lv
Tel: 26022856; 67280122

 

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0