11. Latvijas Robotikas čempionāts notiek Rēzeknes novadā

Publicēts 27.04.2018

22. aprīlī Rēzeknes novada Maltas daudzfunkcionālajā hallē notika 11. Latvijas Robotikas čempionāts, kurā plaši tika pārstāvētas komandas no visas Latvijas – Rīgas, Siguldas, Iecavas, citām pilsētām, kā arī no Lietuvas.
Sacensībām bija reģistrēts 321 robots. Daļa neieradās, daļu piemeklēja tehniskas problēmas vēl līdz sacensību sākumam, daži tika diskvalificēti par neatbilstību tehniskajai specifikācijai.
Sacensībās piedalījās 271 robots 13 disciplīnās – Mini Sumo, Folkrace, Līnijsekošana, iRobot sumo, LEGO Sumo, LEGO Folkrace, LEGO līnijsekošana, LEGO līnijsekošana (skolēni), Freestyle, VEX ,Drone racing.
Tas bija pirmais Rēzeknes Tehnoloģiju Akadēmijas rīkotais Robotikas čempionāts, kā arī pirmais Latvijas Robotikas Čempionāts, kas notika ārpus Rīgas (līdz šim 10 čempionāti notika Rīgā). Tas bija arī pirmais Latvijas Robotikas čempionāts, kurā tika iekļautas dronu sacensības, kas šobrīd kļūst arvien populārākas. Viens no sacensību organizatoriem Kārlis Pīgoznis atzīst, ka tās ir izdevušās: ”Pirmais veiksmes moments ir lieliskās halles telpas, tas, ka Maltas hallē vienlaicīgi varēja nodrošināt visu 13 disciplīnu norisi un pat dronu sacīkstes, kas šobrīd ir kļuvušas ļoti populāras. Ja viss notiek vienuviet, tad gaisā virmo sacensību gars, kas ļoti palīdz visiem dalībniekiem.”
Rēzeknes novada pārstāvis Ivars Igaunis atveda uz sacensībām divas komandas no dzimtās Jaunstrūžānu pamatskolas, kā arī Nautrēniem: ”Lai arī netikām finālā, dalība šāda mēroga sacensībās ir lieliska pieredze, par ko bērni ir ļoti priecīgi, esam noskatījuši idejas, kuras ir vērts aizņemties. Šogad mani audzēkņi pabijuši virknē sacensību- gan Transporta un Sakaru institūtā Rīgā, gan Siguldā, gan Preiļos. Šogad pirmo reizi organizējām sacensības Stružānos, nākamgad noteikti organizēsim vēl.
Stružānos sākām praksi, ka komandu treneri piedalās sacensībās kā tiesnešiem, un arī tā ir interesanta pieredze, jo viena lieta ir piedalīties, cita lieta ir tiesāt, kas ļauj paskatīties uz sacensību norisi ar pavisam citām acīm.”

Diāna Selecka
Foto- Diāna Selecka, Jānis Šaudiņš

DSC_0391DSC_0442DSC_0455

 

 

IMG_9809IMG_9614IMG_9625IMG_9661IMG_9703

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0