15 pagastu jaunieši pabeidza apmācību ciklu LSK Rēzeknes komitejas piedāvātajās sešās apmācību programmās

Publicēts 14.12.2015

2015.gada 12.decembrī notika pēdējā no sešām tēmām jauniešu apmācībās projektā „Jauniešu izglītošana”, ko organizēja Latvijas Sarkanā Krusta Rēzeknes komiteja ar Rēzeknes novada pašvaldības piešķirto finansējumu.

Pirmā nodarbība „Veselīgs dzīvesveids” notika šā gada aprīlī, kur jaunieši tika izglītoti teorētiski, kā arī notika praktiskas nodarbības veselīga uztura, ēdiena izzināšanā un aktīvās sporta nodarbības. Nodarbības vadīja Rēzeknes Augstskolas lektori Nellija Kivkucāne un Aivars Kaupužs.

Pēc vasaras brīvdienām jaunieši tika pulcināti atkārtoti, lai uzsāktu lielo apmācību ciklu tēmās Sarkanā Krusta un Latvijas Sarkanā Krusta vēsture, pamatprincipi, pirmā palīdzība – lektore Gunta Krukovska. Jaunieši varēja piedalīties praktiskās nodarbībās, un paši sniegt pirmo palīdzību nelaimē nonākošam cilvēkam. Tāpat, visi jaunieši tika aizvesti ekskursijā uz neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Rēzeknes brigādes biroju. Te mediķis Ināra Tirole labprāt izstāstīja dienesta funkcijas, iepazīstināja ar darbinieku darba pienākumiem, izrādīja operatīvās vienības mašīnu.

Nākamo nodarbību tēmas – nevardarbīgā komunikācija, cilvēcība un diskriminācija. Lai veicinātu jauniešos līdzcietību un mazinātu vienaldzību lektore Dina Skrebinska strādāja ar jauniešiem praktiski, liekot pašiem iedziļināties šo problēmu risināšanā.

Noslēguma tēmā „Seksuālā veselība” bija ieradušies lektori no organizācijas Papardes zieds – Gatis Pavārs un Rita Kubuliņa, lai jauniešus iepazīstinātu ar vienu no vairākiem darbības virzieniem – jauniešu apmācībām. Jaunieši atzīst, ka jaunu cilvēku tiesības un vajadzības ir cieši saistītas ar visiem seksuālās un reproduktīvās veselības (SRV) jomas jautājumiem un ka jauniešu reproduktīvajai veselībai nepieciešama īpaša pieeja.

Lektori iepazīstināja jauniešus, ka Jauniešu veselības un izglītības centrs nodrošina veselības profilakses un izglītības pakalpojumus jauniešiem. Lekciju gaitā jauniešus iepazīstināja ar vienaudžu izglītības programmu, pastāstīja, ka pastāv konsultācijas neklātienē (karstais pasts) un dalīja informatīvos izdevumus. Lekcijas laikā tika apskatītas jauniešu interesējošas tēmas kā Kontracepcija, Vai es esmu Tam gatavs/a, Atkarības u.c interesējošie jautājumi.

12.decembrī notika noslēguma pasākums, kad jauniešiem tika pasniegts apliecinājums par piedalīšanos jauniešu apmācībās un dažādas veicināšanas dāvanas – LSK kalendārs, T-krekliņi ar SK simboliku, pildspalvas, atstarotāji un nozīmītes.

Projektā piedalījās 15 jaunieši no septiņiem pagastiem – Audriņu, Sakstagala, Kaunatas, Čornajas, Maltas, Ozolaines, Griškānu.

Noslēgumā notika jauniešu anonīma anketēšana. Jaunieši novērtēja piedāvātas apmācības ar 5 ballēm (no 1-5 skalā). Visinteresantākās tēmas, kuras atzīmēja jaunieši ar visaugstāko vērtējumu bija seksuālā veselība, pirmā palīdzība, nevardarbīgā komunikācija. Visu pagastu jaunieši ir gatavi uzņemt LSK Jaunatnes Rēzeknes nodaļas jauniešus savās skolās vai jauniešu centros, lai turpinātu sadarbību. Daudzi ir gatavi dibināt savos pagastos LSK Jauniešu nodaļas, lai izglītotu arī savus vienaudžus par interesējošām tēmām.

Tāpat jaunieši izteica vēlmi padziļināt zināšanas tādās tēmās, kā pirmā palīdzība, SK un LSK vēsture, nevardarbīgā komunikācija un seksuālā veselība. Jaunieši šajā apmācību ciklā ieguva jaunas zināšanas, pieredzi, informāciju, kas noderēs praktiskās dzīves situācijās, jaunus draugus, jautru kompāniju, un visi novērtēja, ka šo laiku pavadīja lietderīgi.

LSK Rēzeknes komitejas izpilddirektore Gunta Krukovska

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0