2. un 3. februārī Sarkaņkalnā aizvadīts Ziemas prieku festivāls “Snīga Cylvāks”

Publicēts 06.02.2019

Jau trešo gadu Vērēmu pagasta Sarkaņkalnā pulcējās ziemas aktīvisti, jaunieši un ģimenes, lai kopā aktīvi pavadītu laiku un nodoties ziemas prieku baudīšanai. Pasākums īstenots ar mērķi, lai popularizēt ziemu kā aktīvās atpūtas sezonu un pulcēt vienuviet visdažādākos ziemas mīļotājus. Šogad festivāls norisinājās divu dienu garumā, un festivāla apmeklētājiem bija iespēja piedalīties gan dažādās komandu un individuālajās aktivitātēs, gan iepazīties ar vietējo mūziķu un mākslinieku daiļradi, gan ņemt dalību vairākās radošajās darbnīcās un izklaidēs.

2. februāris bija festivāla aktīvākā diena, kurā norisinājās radošas komandu stafetes, un individuālās disciplīnas – loka šaušana, “Fasētājs”, “voilaka” mešana un “Apslēptie dārgumi” Sarkaņkalna teritorijā. Stafetēm šogad kopumā pieteicās 9 komandas, tajā skaitā, Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona komanda, kas šogad izcīnīja pirmo vietu komandu disciplīnu kopvērtējumā. Komandām bija iepriekš jāsagatavo vizītkarte un komandas kopējais noformējums, lai cinītos par pasākuma atblastītāju specbalvu. To, savukārt, līdz ar 2. vietu stafešu kopvērtējumā, izcīnīja komanda “Ghostbusters” no Kārsavas novada.

Sestdienas pēcpusdienā pasākuma apmeklētāji vienojās, iespējams, lielākajā Latgales sinhronajā nobraucienā no kalna. Kopumā nobraucienā piedalījās vairāk kā 70 dalībnieku ar dažādiem “šļūcamajiem”, slēpēm un snovbordiem.

Paralēli dažādām fiziskām aktivitātēm, Sarkaņkalna namiņa 3. stāvā darbojās bērnistaba, kurā jaunās atvases varēja nodoties masku darināšanai un seju apzīmēšanai. Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņi veidoja sniega skulptūru “Polārlācis” Sarkaņkalna mājas pagalmā, notika Scratching darbnīca, Zemessardzes aprīkojuma demonstrācijas, zirgu izjādes un zupas vārīšana uz ugunskura.

Dienas izskaņā norisinājās labāko apbalvošana komandu un individuālajās disciplīnās, pēc tam sekoja muzikālie priekšnesumi no Ūga, MKH41, Ave JahBahus un DJ EdMag & DJ SteveK.

3. februāris festivālā tika akcentēts kā ģimeņu diena. Tajā norisinājās ģimeņu stafetes, komandu foto orientēšanās, keramikas darbnīca, dejas un rotaļas ar folkloras kopu “Vīteri”, distanču slēpošanas sacensības, loka šaušana, “voilaka” mešana, “kastes” un autoskolas AAA disciplīna, ar bezmaksas teoriju autovadītāju apmācībām balvu fondā. Vakarpusē kalna namiņā uzstajās Arnis Slobožaņins un Trešīs Ņutona lykums. Festivāla noslēgumā notika arī uguns skupltūras dedzināšana.

Pasākumu organizēja biedrība “Austrumlatvijas radošo iniciatīvu centrs”. Pasākuma ģenerālatbalstītāji – Rēzeknes novada pašvaldība un “Latvijas Finiera fonds ilgtspējīgai attīstībai”.

Organizatori pateicas visiem pasākuma apmeklētājiem, dalībniekiem, atbalstītājiem un “Snīga Cylvāks” brīvprātīgo komandai, kas piedalījās pasākuma īstenošanā!

Vairāk bildes meklējiet festivāla Facebook lapā “Snīga Cylvāks”.

SalesLabs administrators
Edgars Provejs

Fotogalerija

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0