28. aprīlī Rēzeknē notiks Latgales kongresa simtgadei veltīts forums „Ilgtspējas faktori un dabas vērtību saglabāšana Latvijas nākamajos simts gados"

Izglītība

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā 2017. gada 28. aprīlī pulksten 13.00 (Atbrīvošanas alejā 115) notiks Latgales kongresa simtgadei veltīts forums „Ilgtspējas faktori un dabas vērtību saglabāšana Latvijas nākamajos simts gados". Tas tiek rīkots Latgales kongresa vēsturiskajā datumā, īstenojot Latvijas vides aizsardzības fonda multisektoriālā projekta “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi” aktivitāti.
Projekta īstenotāji: Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija un partneri – Rēzeknes novada, Ludzas novada, Līvānu novada, Madonas novada pašvaldība, biedrība „Latvijas Inovatoru apvienība” un „Biomasas tehnoloģiju centrs”.
Ievadā dalībniekus uzrunās Kaspars Gerhards, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, Laimdota Straujuma, 12. Saeimas Ilgtspējīgās attīstības komisijas priekšsēdētāja, Indriķis Muižnieks, Latvijas Universitātes rektors un Edmunds Teirumnieks, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektors. Priekšlasījumu par Latgales kongresa vēsturiskajiem un mūsdienu akcentiem sniegs Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāta priekšsēdētājs akadēmiķis Jānis Stradiņš.
Foruma otrajā daļā tiks prezentēti Latgales kongresa simtgadei veltītā projekta „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” īstenošanas laikā notikušajās konferencēs Rēzeknē, Ludzā, Madonā un Līvānos apspriestajās tēmās dalībnieku izliktie galvenie uzsvari, pašreizējās situācijas analīzes raksturojums, ekspertu izteiktie svarīgākie viedokļi un ieteikumi kvalitatīvas reģionālās politikas veidošanai Latvijā un Latgalē.
Pēc projekta prezentācijas sekos augsta līmeņa ekspertu komentāru sesija, kurā tiks ieskicēti iespējamie valsts ilgtspējīgas attīstības scenāriji, tūlīt veicamās nepieciešamās rīcības, lai konferencēs izteiktie priekšlikumi būtu īstenojami dzīvē ilgtermiņa perspektīvā.
Foruma laikā tiks atklāta arī Rāznas Nacionālā parka desmitgadei un dabas vērtībām veltītā izstāde “Krustpunktā – daba”.
Pasākuma noslēgumā ir paredzēts koncerts, kurā mūzikālus priekšnesumus sniegs Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas koris, Rēzeknes, Ludzas, Madonas un Līvānu novadu folkloras kopas.
Forumā piedalīsies vairāk nekā simts dalībnieku – akadēmisko un pētniecības institūciju vadītāji, 12. Saeimas deputāti, nozaru ministriju vadītāji, pašvaldību vadītāji, uzņēmēji, dabas aizsardzības un vides aizsardzības institūciju vadītāji, ekonomikas, finanšu un reģionālās attīstības eksperti, doktoranti un studenti. Viņu vidū: Andrejs Krasņikovs, Rīgas Tehniskās universitātes profesors, Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents, Jānis Vētra, Rīgas Stradiņa universitātes profesors, Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs, Juris Krūmiņš, Latvijas Universitātes profesors, Guntars Catlaks, Valsts izglītības satura centra vadītājs, Ivars Vanadziņš, Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūta direktors, Anda Zeize, Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas direktore, Viktors Avotiņš, publicists, Ainārs Dimants, publicists, Andris Sarnovičs, Banku augstskolas rektors, Andris Teikmanis, Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors studiju un zinātniskajā darbā, Sandra Ežmale, Rēzeknes Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes vadītāja, Ērika Ruskule, Valsts vides dienesta Rēzeknes reģionālās vides pārvaldes direktore, Andris Nātriņš, Latvijas Inovatoru apvienības valdes loceklis, Alīna Gendele, Latgales Plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja, Ludzas novada domes priekšsēdētāja, Monvīds Švarcs, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs, Andris Vaivods, Līvānu novada domes priekšsēdētājs, Andrejs Ceļapīters, Madonas novada domes priekšsēdētājs, Andris Jaunsleinis, Latvijas Pašvaldību apvienības priekšsēdētājs, Aija Usāne, Līvānu novada domes priekšsēdētāja vietniece, Maira Belova, Latvijas Studentu apvienības prezidente.
Forumā ir aicināti piedalīties plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.
Projekts „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” ir veltīts Latvijas simtgadei un tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu.
Informāciju sagatavoja:
Andra Mangale,