Adventa svētība Jaunstrūžānu pamatskolā

Publicēts 02.12.2016

Pagājušajā svētdienā daudzās jo daudzās mājās un iestādēs jau tika aizdegta pirmā svecīte Adventa vainagā, tā ievadot kluso un pārdomām pildīto Ziemassvētku gaidīšanas laiku. Arī Jaunstrūžānu pamatskolas kolektīvs bija izveidojis lielu un skaisti izrotātu vainagu, ko 1. decembrī iesvētīja Dricānu draudzes prāvests Māris Laureckis. 

Adventa vainaga iesvētīšana Jaunstrūžānu pamatskolā jau kļuvusi par neatņemamu skolas dzīves tradīciju vairāku gadu garumā. Šogad pirmā stāva koridorā pulcējās visu klašu skolēni un skolotāji, lai nelielu brītiņu veltītu šim emocionāli bagātajam mirklim. Skolēnu kopkora izpildījumā sirsnīgi un izjusti skanēja dziesma „Mežos eņģeļi klus”, tad bērni runāja dzejas rindas, kas apcer Adventa laika lielo nozīmi katra cilvēka sirsniņā.

Prāvests, uzrunājot klātesošos, teica, ka šīs četras nedēļas līdz Ziemassvētkiem ir laiks, kad skolēniem parūpēties par sekmīgu pirmā mācību pusgada pabeigšanu, tiem, kuriem nepieciešams, vēl izlīdzināt visas „astītes”. Māris Laureckis uzsvēra, ka tas ir arī laiks, kad pārdomāt savas attiecības ar klases un skolasbiedriem, ar skolotājiem, ar vecākiem, aizmirst dusmas un varbūt kādus aizvainojumus, jo katram labu savstarpējo attiecību uzturēšanai ir jāsāk no mazumiņa – ar ieskatīšanos un ieklausīšanos sevī un savā rīcībā. Prāvests ieteica gan bērniem , gan pieaugušajiem atrast Adventa laikā brītiņu sarunai ar Dievu, t.i., lūgšanai, kas ir ļoti svētīgi, gaidot Kristus piedzimšanas svētkus. Pasākuma noslēgumā visi vienojās kopīgā lūgšanā „Tāvs myusu’, tad prāvests pasvētīja vainagu un novēlēja visiem sirsnīgu, mīlestības pilnu, klusu un mierīgu Ziemassvētku gaidīšanas laiku.

Pēc tam prāvests apciemoja arī Stružānu pagasta pārvaldes kolektīvu, kur nosvētīja Adventa vainagu un sirsnīgi vēlēja darbiniekiem, lai šis svētku gaidīšanas laiks ir piepildīts gaišām domām, labām emocijām un svētīgiem darbiem!

 

Leokādija Razgale

Autores foto

IMG_7197 IMG_7181 IMG_7186 IMG_7191 IMG_7196

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0