Aicinām apmeklēt Rēzeknes novada Aviācijas dienu

Publicēts 07.08.2014

9. augustā no 10.00 rītā lidlaukā “Rēzekne”, Audriņu pagastā, visus interesentus aicina vēl nebijis pasākums — Rēzeknes novada Aviācijas diena, kurā ikvienam būs iespēja ielūkoties romantiskajā aviācijas pasaulē, vērot pilotu paraugdemonstrējumus un paraplānu lidojumus. Drosmīgākie varēs pacelties augstu gaisā, lai palūkotos, cik skaista ir Latgale no putna lidojuma. Pasākumā būs apskatāmas arī Valsts Robežsardzes koledžas un Zemessardzes tematiskās izstādes.

Aviācijas svētkos varēs aplūkot vairākus desmitus gan privātos lidaparātus, gan robežsardzes un NBS Gaisa spēku rīcībā esošos gaisa kuģus, ar kuriem ikdienā tiek veiktas sarežģītas un atbildīgas glābšanas vai robežkontroles operācijas. Vairāku šādu aeromobilo operāciju paraugdemonstrējumus Aviācijas dienā varēs vērot arī klātienē, tostarp, Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes Aviācijas dienests kopā ar Apsardzes un speciālo uzdevumu dienestu „Sigma” demonstrēs mācību uzdevumus „Uguns dzēšanas ar helikoptera uguns dzēšanas aprīkojumu”, „Cietušā evakuēšana ar helikopteri, kurš aprīkots ar nestuvēm” un „Pārkāpēju aizturēšana”. Svētku noslēgumā būs iespēja vērot, kā galvu reibinošus kūleņus gaisā metīs „Pitts Monster” piloti.

Aviācijas svētkus apmeklēs Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, Satiksmes ministrijas un Aizsardzības ministrijas pārstāvji, Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Normunds Garbars, NBS Gaisa spēku aviācijas bāzes komandieris pulkvedis Aivars Mežors, Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Arvīds Liepiņš un citi.

Visērtāk Aviācijas dienā var nokļūt ar personīgo transportu. No Rēzeknes novada pagastu pārvaldēm tiks norīkoti arī pagastu autobusi (par atiešanas laikiem interesēties pagastu pārvaldēs). Uz svētkiem var doties arī ar sabiedrisko autobusu Rēzekne – Mežāre (no Rēzeknes Autoostas autobuss izbrauc pulksten 14:20). Braucēju ērtībai 9.augustā šis maršruts ir pagarināts līdz lidlaukam. Atpakaļ no lidostas ar autobusu var braukt pulksten 14:50 un 18:40.

Biļetes cena: 2 EUR, ģimenes biļete – 5 EUR. Skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1 EUR. Bērniem līdz 7 gadu vecumam, 1. un 2. grupas invalīdiem – ieeja brīva.

Programma:

10.00 – 12.00 LIDMAŠĪNU APSKATE
12.00 – SVĒTKU ATKLĀŠANA (VIESU UZRUNAS UN VALSTS ROBEŽSARDZES KORA UZSTĀŠANĀS)
13.00 –14.30 VISPĀRĒJĀS AVIĀCIJAS LIDMAŠĪNU DEMONSTRĀCIJA
14.30 – 15.30 ROBEŽSARDZES RĪCĪBA AEROMOBILAJĀS OPERĀCIJĀS
15.30 – 16.30 NBS GAISA SPĒKU AVIĀCIJAS PARAUGDEMONSTRĒJUMI
16.30 – 17.00 PITTS MONSTER AEROBĀTIKAS PARAUGDEMONSTRĒJUMI
17.00 – 19.00 PANORĀMAS LIDOJUMI

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0