Aicinām ģimenes ar bērniem un skolēnus uz Mitrāju dienai veltītu plakātu-kolāžu veidošanu Rēzeknē

Publicēts 23.02.2016

2016.gada 26.februārī, plkst. 13.00. – 15.00 Dabas aizsardzības pārvalde aicina uz Pasaules Mitrāju dienai veltītu pasākumu-radošo darbnīcu Rēzeknē, kas norisināsies pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas telpās Galdnieku ielā 8 (turpat RIMI un banka “Citadele”).

Pasākuma ietvaros stāstīsim par starptautiski nozīmīgiem mitrājiem, pasākuma dalībniekiem būs iespēja uz speciāli sagatavotām pamatnēm no otrreiz izmantojamiem materiāliem veidot kolāžu – kādu no sešām Latvijas mitrāju teritorijām, kas iekļautas Ramsāres konvencijā.

Par piedalīšanos pasākumā lūdzam informēt līdz 24.februārim, zvanot 29139677 vai rakstot regina.indrike@daba.gov.lv.

Mēneša beigās veidotie plakāti no visas Latvijas tiks izvērtēti un radošākie darbi saņems balvas no Dabas aizsardzības pārvaldes un Latvijas Dabas muzeja.

Ramsāres konvencija jeb Mitrāju konvencija ir vienīgais starptautiskais vides aizsardzības līgums, kas veltīts kādai konkrētai ekosistēmai. Tās mērķis ir nodrošināt visa veida mitrāju aizsardzību un saprātīgu izmantošanu.

Latvijā Ramsāres konvencijā ir iekļautas sešas mitrāju teritorijas – Lubāna mitrāju komplekss, Teiču un Pelēčāres purvi, Kaņiera ezers, Engures ezers, Papes mitrāju komplekss un pārrobežu Ramsāres teritorija „Ziemeļu purvi”.

Papildus informācija:

Pasaules Mitrāju dienas tradīcija ir iedibināta jau kopš 1997. gada 2.februāra, atzīmējot Ramsāres konvencijas parakstīšanas gadskārtu, aktualizējot jautājumus par mitrāju aizsardzību un pievēršot sabiedrības uzmanību kādam no aspektiem, kas veido mitrāju īpašo nozīmību Pasaules ekosistēmu vidū.

Informāciju sagatavoja:
Dabas aizsardzības pārvaldes
Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļa

Foto: Varakļānu vidusskolas 3.klases skolēnu veidots plakāts-kolāža Papildus informācija:

Dabas aizsardzības pārvaldes
Latgales reģionālās administrācijas
Dabas izglītības centra “Rāzna” vadītāja
Regīna Indriķe
Mob. tel.:29139677

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0