Akreditācijas komisija izvērtēja Rēzeknes novada bibliotēkas

22.09.2015

Kultūra

16. un 17. septembrī septiņpadsmit Rēzeknes novada bibliotēkas apmeklēja akreditācijas komisija, kas vērtēja bibliotēku sakārtotību un tehnisko stāvokli, krājuma daudzveidību, dokumentāciju, novadpētniecības materiālus, darba un pasākumu plānus, attīstības koncepciju, kā arī bibliotekāru informācijas meklēšanas prasmes, sadarbību ar pagasta iestādēm un saskarsmi ar apmeklētājiem.

Akreditācijas komisijā darbojās Kultūras Ministrijas Bibliotēku nodaļas vecākā referente Vanda Bērziņa, Rīgas Centrālās bibliotēkas direktores vietniece Doloresa Veilande, Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas direktores vietniece Dzintra Punga, Jēkabpils Galvenās bibliotēkas direktore Zinaīda Rabša, Cēsu Galvenās bibliotēkas Krājuma organizācijas nodaļas vadītāja Skaidrīte Daņiļēviča, Rēzeknes Centrālās bibliotēkas direktore Marija Sproģe un Rēzeknes novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītāja Ināra Pleikšne.

Jau pirms sešiem gadiem, kad notika iepriekšējā akreditācija, komisija par Rēzeknes novada bibliotēkām izteicās atzinīgi, arī šoreiz tika saņemts daudz uzslavu un labu vārdu. “Rēzeknes novada bibliotēkās strādā augsti kvalificēti, zinoši un atvērti speciālisti, taču vajadzētu meklēt veidus, kā šiem speciālistiem nodrošināt atbilstošu un konkurētspējīgu atalgojumu,” atzina Vanda Bērziņa.

Bibliotekāri saņēma arī dažādus ieteikumus no kolēģiem. “Pirms iepriekšējās akreditācijas, tāds kā modes kliedziens bija bērnu stūrīši bibliotēkās. Tagad tādi ir iekārtoti teju katrā bibliotēkā. Šoreiz komisija ieteica bibliotēkās izveidot atsevišķu zonu jauniešiem, kā arī āra lasītavas, kas pēdējā laikā gūst arvien lielāku popularitāti citviet Latvijā,” pastāstīja Rēzeknes novada bibliotēku informācijas speciāliste Anastasija Belogubova. Tāpat komisija aicināja ierīkot velonovietnes pie bibliotēkām, kā piemēru minot Maltas bibliotēku, kur ērtu un praktisku velonovietni izdevies ietērpt mākslinieciskā risinājumā – tā izveidota kā pagasta nosaukums “Malta”. Akreditācijas komisija ievēroja, ka ne vien bibliotēkas, bet arī pagastu centri ir rūpīgi sakopti: “Viss vienos ziedos,” redzēto raksturoja Vanda Bērziņa.

Paredzams, ka akreditācijas apliecības bibliotēkas varētu saņemt līdz šī gada beigām – līdz ko Kultūras ministrijas Bibliotēku padome izskatīs akreditācijas komisijas sniegto ziņojumu. Jāatzīmē, ka šoreiz akreditācijas komisija apmeklēja bibliotēkas Audriņos, Strūžānos, Vecstrūžānos, Gaigalavā, Rikavā, Ratniekos, Kaunatā, Feimaņos, Maltā, Ozolainē, Ozolmuižā, Vērēmos, Ilzeskalnā, Bērzgalē, Lendžos, Sakstagalā un Kantiniekos. Plānots, ka pārējās 15 Rēzeknes novada bibliotēkās akreditācija notiks nākamā gada maijā.

Madara Ļaksa
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Feimaņu bibliotēkā - pa kreisi - bibliotēkas vadītāja Erna Ulase, pa labi -  Cēsu Galvenās bibliotēkas Krājuma organizācijas nodaļas vadītāja Skaidrīte Daņiļēviča Maltas bibliotēkas bērnu lasītava Maltas bibliotēka Maltas bibliotēkas jauniešu istaba Maltas bibliotēkas lasītava Lasāmviela pašiem mazākajiem Maltas bibliotēkas apmeklētājiem Novadpētniecība Maltas bibliotēkā Maltas bibliotēka Pieaugušo abonements Maltas bibliotēkā Maltas bibliotēkā Uzziņu literatūra Maltas bibliotēkā Neparastā velonovietne pie Maltas bibliotēkas Kaunatas bibliotēka

Feimaņu pagasta bibliotēkā - pa vidu  bibliotēkas vadītāja,  pa labi - Jēkabpils Galvenās  bibliotēkas direktore Zinaīda Rabša, pa kreisi, ar muguru - Cēsu Galvenās bibliotēkas Krājuma organizācijas nodaļas vadītāja Skaidrīte Daņiļēviča