ALAAS aicina piedalīties foto orientēšanās sacensībās „Šķirošanas skrējiens Rēzeknē”!

Publicēts 28.06.2016

31. jūlijā Rēzeknē, pilsētas svētku ietvaros notiks foto orientēšanās sacensības „Šķirošanas skrējiens Rēzeknē”. Sacensības organizē AS „Latvijas Zaļais punkts” sadarbībā ar pasākuma atbalstītājiem – veikaliem “Rimi”, sulu ražotāju “Cido”, un atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu SIA “ALAAS”. Foto orientēšanās sacensības Rēzeknē notiks pirmo reizi, lai pilsētnieku un pilsētas viesu vidū popularizētu atkritumu šķirošanu un atbildīgu attieksmi pret vidi.

Foto orientēšanās sacensībās ir aicināts piedalīties ikviens – ģimenes, bērni, jaunieši, darba kolēģi un arī pilsētas viesi. Šīs sacensības ir lieliska iespēja ikvienam dalībniekam apvienot lietderīgo, veselīgo un patīkamo – sportiskā noskaņojumā, svaigā gaisā praksē uzzināt šķirošanas konteineru atrašanās vietas Rēzeknes pilsētā. Komandai būs jāapmeklē sacensību kontrolpunkti, kas atzīmēti kartē un visai komandai kopīgi ir jānofotografējas pie katra kontrolpunkta.

Kaspars Zakulis, AS “Latvijas Zaļais punkts” direktors: “Šogad mēs – Latvijas Zaļais punkts, kopā ar “Rimi Latvia” esam apvienojušies zem viena saukļa – “Mēs šķirojam. Pievienojies mums!”. “Šķirošanas skrējiens Rēzeknē” ir šķirošanas veicināšanas foto orientēšanās sacensības un šajā vasarā kopumā norisinās piecpadsmit Latvijas pilsētās. Aicinu visus iesaistīties un piedalīties šajās sacensībās, jo tas ir lielisks veids gan pavadīt labi laiku svaigā gaisā, aktīvi izkustoties, gan iepazīt savu pilsētu un iespējas šķirot, gan arī pacīnīties par lieliskām balvām.”

Inga Bite, „Rimi Latvia” sabiedrisko attiecību vadītāja: ““Rimi” vienmēr interesējušas idejas, kas rosina saudzēt dabu. Esam priecīgi atbalstīt “Šķirošanas skrējienu”, sagādājot svētkus rēzekniešiem un pilsētas viesiem, reizē rūpējoties par tīrāku apkārtējo vidi un iestājoties par veselīgu dzīvesveidu. Aicinām iedzīvotājus šķirot atkritumus un “domāt zaļi” ne tikai “Šķirošanas skrējienā”, bet arī ikdienā – nākt uz “Rimi” ar savu auduma maisiņu vai izvēlēties kādu no veikalos piedāvātajiem pārstrādāto materiālu iepakojumiem, lietot uzturā vairāk ekoloģisko produktu un izmantot dabai draudzīgus tīrīšanas līdzekļus – kopīgi padarot Latviju par zaļāku valsti”.

Aigars Metlāns, SIA “ALAAS” valdes loceklis: “SIA ,,ALAAS’’ jau otro gadu ļoti aktīvi nodarbojas ar dažādu vides pasākumu organizēšanu, kuru mērķis ir izglītot gan bērnus, gan jauniešus, gan pieaugušos iedzīvotājus, lai ikviens rīkotos videi draudzīgi, apdomīgi izmantotu dabas resursus, atbalstītu zaļu dzīvesveidu un rūpētos par vidi, kurā dzīvo.

Prieks, ka sadarbojoties ar AS ,,Latvijas zaļais punkts’’, varam piedāvāt Rēzeknes iedzīvotājiem pasākumu, kura laikā varēs atrast un iepazīt šķirošanas vietas Rēzeknē, lai atkritumu šķirošana kļūtu par reālu rīcību ikvienam! Atceries, atkritumu šķirošana sākas tieši ar Tevi!’’

Skrējiena „Dalības maksa” ir plastmasas (PET) pudele no katra komandas dalībnieka, kas būs jāiemet šķirošanas konteinerā pie reģistrēšanās punkta.

„Šķirošanas skrējiena Rēzeknē” noteikumi paredz, ka dalībniekiem divu stundu laikā ir jānofotografējas vismaz pie desmit kontrolpunktiem – numurētiem atkritumu šķirošanas konteineriem Rēzeknes pilsētā. Distanci drīkst veikt skrienot vai braucot ar velosipēdu.

Reģistrēšanās un skrējiena starts tiks dots Rēzeknes Festivāla parkā, kur atradīsies AS “Latvijas Zaļais punkts” telts. Pasākuma laikā šeit varēs uzzināt gan par atkritumu šķirošanu, gan par videi draudzīgu dzīvesveidu.

Reģistrācija foto orientēšanās sacensībām sāksies plkst. 9.30 un „Šķirošanas skrējiena Rēzeknē” starts tiks dots plkst. 10.30 un sacensības ilgs divas stundas.

Par balvām rūpējas AS “Latvijas Zaļais punkts” uzticamais sadarbības partneris “Rimi Latvia”. Galvenā balva – dāvanu karte 100 eiro vērtībā no veikala “Rimi” tiks izlozēta starp komandām, kas būs izpildījušas „Šķirošanas skrējiena” noteikumus – divu stundu laikā nofotografējušās vismaz pie desmit šķirošanas konteineriem. Savukārt komanda, kura būs atnesusi visvairāk plastmasas pudeļu, saņems dāvanu grozu no veikala “Rimi” 50 eiro vērtībā, kā arī atraktīvākā komanda ( tiks vērtēts komandas noformējums, nosaukums) saņems speciālbalvu no SIA “ALAAS”.

Foto orientēšanās sacensību nolikums un pieteikšanās – AS “Latvijas Zaļais punkts” mājas lapā – www.zalais.lv.

Piesakieties, piedalieties skrējienā, atbalstiet atkritumu šķirošanu mūsu pilsētā!

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0