Ar kino, mūziku un diskusijām Lūznavā notiks otrais pasākums “Vakara sarunas par svarīgo”

Publicēts 26.09.2018

Piektdien, 28. septembrī plkst. 18.00 Lūznavas jauniešu iniciatīvu grupa Lūznavas muižas Kulturys škiunī aicina uz nu jau otro izglītojošo pasākumu ar kino, mūziku un diskusijām – “Vakara sarunas par svarīgo”. Tajā varēs noskatīties divas filmas – “Savējie sapratīs. Septiņdesmitie. Spožums un posts” un “Četri balti krekli”, bet starp filmām un sarunām muzicēs Ainars Mielavs.

Izglītojošā pasākuma “Vakara sarunas par svarīgo” projekta ideja ir raisīt sarunu starp jauniešiem par tēmām, kas ir visaptverošas pasaules problēmu mērogā, kā arī iedrošināt rast kopīgu valodu, tajā pašā laikā izaicinot uzklausīt un apstrīdēt, izteikties un pārliecināt. Otrā notikuma centrā šoreiz mūzikas un brīvības tēma, kuru palīdzēs raisīt filmas “Savējie sapratīts. Septiņdesmitie. Spožums un posts” un atjaunotā “Četri balti krekli”. Abas filmas stāsta par 60.–70. gadu latviešu rokmūziķiem, kas, spītējot cenzūrai un aizliegumiem, atļāvās publiski paust alkas pēc brīvības un neatkarības, par absurdu radošās brīvības kontrolēšanu un visos laikos aktuālo paaudžu konfliktu. Diskusijas raisīt palīdzēs kino speciāliste Ieva Pitruka, filmu sērijas “Savējie sapratīs” režisors Mareks Bērents un filmas “Četri balti krekli” operators Miks Zvirbulis. Līdzās kino raisītajām sarunām vakara gaitā muzikālu kompāniju sastādīs mūziķis Ainars Mielavs.

“Vakara sarunas par svarīgo” 28. septembra programma:

18.00 Muzicē Ainars Mielavs

18.20 Saruna par filmu “Savējie sapratīs. Septiņdesmitie. Spožums un posts” (piedalās kinospeciāliste Ieva Pitruka un režisors Mareks Bērents)

18.45 Filma “Savējie sapratīs. Septiņdesmitie. Spožums un posts”

20.45 Muzicē Ainars Mielavs

21.15 Saruna par filmu “Četri balti krekli” (piedalās kinospeciāliste Ieva Pitruka un operators Miks Zvirbulis)

21.40 Filma “Četri balti krekli”

Piektdien gaidāmais notikums būs otrā tikšanās pasākumu sērijā “Vakara sarunas par svarīgo” Lūznavā. Pirmā satikšanās reize bija šī gada pavasarī, lai skatītos filmas “Savējie sapratīs. Sešdesmitie” un “Lidija”, runātu par nopietnām un nenopietnām lietām, par to, kā mainīt pasauli un sargāt sevi, savu zemi, ka arī dzīvotu un dziedātu līdzi Kārlim Kazākam un viņa stāstiem. Pirmais pasākums raisīja lielu atsaucību dažādu paaudžu Rēzeknes un Rēzeknes novada interesentu vidū.

Pasākums “Vakara sarunas par svarīgo” interesentiem ir bez maksas, vakara gaitā būs pieejamas arī uzkodas un dzērieni, bet apmeklētāju ērtībai būs pieejams transports Rēzekne-Malta-Lūznava (turp un atpakaļ). Lai pieteiktos transportam, kā arī citu jautājumu gadījumā, aicinām sazināties ar pasākuma rīkotājiem, zvanot 22044863 vai rakstot anna.eliiza.drele@gmail.com.

Jauniešu iniciatīvas projekta norise notiek ar Rēzeknes novada, Lūznavas muižas un Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Dienvidlatgales NVO atbalsta centra īstenotās “Latgales NVO projektu programmu 2018” atbalstu.

Plašāka informācija: Anna Elīza Drele
Lūznavas jauniešu iniciatīvu grupa
Tālr.: 22044863
E-pasts: anna.eliiza.drele@gmail.com

Attēlos:  mirkļi no iepriekšējā pasākuma “Vakara sarunas par svarīgo”.

unnamed (2) unnamed (3) unnamed (4) unnamed

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0