Ar kopdziesmu “Skaidruo volūda” izskanējis valsts 100 – gades koncerts Rogovkā

23.11.2018

Kultūra

Valsts svētki Rogovkā iesākās ar karoga pacelšanu pie Nautrēnu pagasta mājas un Valsts himnas dziedāšanu, bet turpinājās ar tradicionālo skrējienu ” Apkārt Rogovkai”, kurā piedalījās gandrīz 100 dalībnieki. Skrējiens notika vairākās disciplīnās, gan bērnu skrējiens, gan jauniešu skrējiens, gan nūjošana, 5 km skrējiens un tautas skrējiens. Noslēgumā sekoja apbalvošana un cienāšanās ar siltu tēju un pīrādziņiem. Visi dalībnieki saņēma Rogovkas nozīmītes.
Vakarā uz svinīgo pasākumu sporta hallē – kultūras namā pulcējās kupls skaits pagasta iedzīvotāju un ciemiņu. Pagasta pārvaldes vadītāja Līvija Plavinska teica svētku uzrunu un pasniedza pagasta pārvaldes pateicības rakstus par parādīto ieinteresētību pagasta pārvaldes darbā, par neizsīkstošu enerģiju, patriotismu un neatlaidību un radošo garu Nautrēnu pagasta attīstības ceļu meklēšanā, tā sabiedriskās un saimnieciskās dzīves aktivizēšanu un uzturēšanu, sava novada vārda nešanu sabiedrībā.
Sirsnīgu koncertu sniedza Nacionālo Bruņoto spēku deju kolektīvi “Bramaņi” A un B grupas un “Dižbramaņi”, kuri par savu dejošanu saka: “Deja ir kā rituāls, kurš noņem ikdienai pelēcību un visu negatīvo, jo caur to mēs smeļamies spēku un prieku savas dzīves dienas izdzīvot pēc iespējas līksmāk un gaišāk!” Deju kolektīvu vadītāja ir horeogrāfe Taiga Ludborža.
Ar skanīgām dziesmām pasākumu kuplināja Santa Seržante – Nakonečna, Diona Liepiņa un Puncuļu ģimene.
Koncerta noslēgumā visi vienojāmies kopdziesmā “Skaidruo volūda” un baudījām svētku torti. Pēc tam visi pulcējāmies pie halles, lai noskatītos svētku salūtu .
Par jautru dejas soli svētku ballē gādāja brāļi Puncuļi.
Kultūras pasākumu organizatore Nellija Viļuma
Foto: Dina Sjomkāne un Viktors Drozdovs
DSC_0842DSC_0856DSC_1000DSC_0442 DSC_1025IMG_5875 IMG_6169 IMG_6246 IMG_6421IMG_6204IMG_6291IMG_6461 IMG_6499 IMG_6525

Click to listen highlighted text!