Asins donoru diena Rēzeknē

Publicēts 12.10.2015

Šī gada 20. oktobrī no plkst. 9.00 līdz 12.00 Valsts asinsdonoru centrs (VADC) rīko asins donoru dienu Valsts Robežsardzes koledžā, Rēzeknē, Zavoloko ielā 8. Aicinām ziedot asinis visu asins grupu donorus.

Iestājoties aukstākam laikam, pieaudzis to cilvēku skaits, kuri dažādu vīrusu saslimšanu dēļ nevar ziedot asinis. Pirms asins ziedošanas aicinām rūpīgi izvērtēt savu veselības stāvokli, jo asinis var ziedot tikai vesels cilvēks. Visus tos, kuri jūtas veseli, aicinām ziedot asinis, jo VADC šobrīd vairāku grupu asinis nav pietiekamā daudzumā.

Valsts asinsdonoru centrs informē, ka no šī gada 1. jūlija tika uzsākti bezskaidras naudas norēķini ar donoriem. Tas nozīmē, ka kompensācija zaudētā asins un asins komponentu apjoma atjaunošanai nākamajā dienā pēc asins ziedošanas tiek ieskaitīta donora bankas kontā. Lūdzam donorus laicīgi atvērt bankas kontu bezskaidras naudas saņemšanai. Donori bez bankas konta asinis ziedot nevarēs.

VADC atgādina, ka par asins donoru var kļūt personas vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Ķermeņa svaram ir jābūt virs 50 kg. Asins nodošana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba vai emocionāla pārdzīvojuma. Izsmeļošāku informāciju par asins ziedošanu var uzzināt, zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 8000 0003 un mājas lapā www.donors.lv.

 

Valsts asinsdonoru centra
Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālr.: 67408878; 28663415

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0