Audriņu pamatskolas audzēkne Karina Tihomirova saņem augstāko novērtējumu keramikas konkursā

Publicēts 02.05.2018

Latgales Podnieku dienu noslēgumā Lūznavas muižā tika apbalvoti Nautrēnu pagasta pārvaldes, Nautrēnu vidusskolas un Jura Soikāna Ludzas mākslas skolas Nautrēnu filiāles rīkotā Latgales novadu vizuālās mākslas un keramikas pulciņu konkursa „Latvijas tautas teikas” uzvarētāji. Audriņu pamatskolas audzēkne Karina Tihomirova ieguva savā vecuma grupā– no 8 līdz 12 gadiem visaugstāko novērtējumu, savukārt Allas Vasiljevas izgatavotais darbs ieguva atzinību.

Šis konkurss sapulcināja 46 audzēkņus ne tikai no Latgales, bet arī no Vidzemes. Pasākuma mērķis bija veicināt izglītības iestāžu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pedagogu sadarbību un pieredzes apmaiņu, popularizēt Latgales amatniecību un keramikas tradīcijas, padziļināt bērnos un jauniešos izpratni par kultūras mantojumu novadā.

Konkursa uzdevums bija izveidot no māla masas sižetisku kompozīciju „Latvijas tautas teikas ”, kā iedvesmas avotu izmantojot, kādu no izlasītām latviešu tautas teikām vai pašsacerētam teikām. Darbus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija keramiķi.

Konkursa dalībnieki saņēma nelielas dāvanas, ko bija sarūpējusi Nautrēnu pagasta pārvalde.

Audriņu pamatskolas skolotāja Anžela Sigajeva

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0