Audriņu pamatskolas sākumskolas skolēni apmeklē Rēzeknes bibliotēkas

Publicēts 29.04.2015

No 20. aprīļa līdz 24. aprīlim Audriņu pamatskolā ļoti interesanti un radoši noritēja projektu nedēļa. Sākumskolas skolēni paši piedāvāja skolotājiem projektu nedēļas tēmu. Tā bija “Grāmatas svētki.”. Bērniem patīk apmeklēt bibliotēku, piedalīties dažādos bibliotēkas organizētajos pasākumos, tāpēc bērni izteica vēlēšanos paši pamēģināt sacerēt un izveidot savas grāmatas.

Pirms ķerties pie savas grāmatas tapšanas, mēs nolēmām iepazīties arī ar citām bibliotēkām, kuras atrodas tepat netālu – Rēzeknē. Pirmdienas rītā – 20. aprīlī, autobuss aizveda mūs vispirms Rēzeknes centrālajā bibliotēkā, pēc tam mēs kājām, pastaigājoties pa pilsētas ielām, aizgājām līdz Bērnu bibliotēkai.

Centrālajā bibliotēkā bērnus sagaidīja ļoti laipna ekskursijas vadītāja un sīki izstāstīja par bibliotēkas darbu, par lasītāju pienākumiem un tiesībām, par grāmatu fondu, par bibliogrāfa darbu. Mēs apmeklējām lasīšanas zāli, pastaigājāmies starp grāmatu plauktiem un paturējām rokās pašu biezāko grāmatu un pašu mazāko grāmatiņu. Beigās mums parādīja materiālus, kas ir savākti bibliotēkā par Audriņiem.

Ienākot Bērnu bibliotēkas telpās, uzreiz bija jūtama īpaša atmosfēra. No plauktiem uz mums raudzījās Pelnrušķīte, Kamolītis un citi pasaku varoņi. Mūs sagaidīja bibliotēkas darbinieki. Ineta Kuzņecova mūs ieveda bērnu grāmatu pasaulē. Mēs paturējām rokās pašu lielāko grāmatu un pašķirstījām pašu mazāko. Visvairāk bērniem patika rotaļu istaba, kur mums piedāvāja dažādas galda spēles. Mēs izmēģinājām visas. Ekskursijas izskaņā pie mums ciemos atnāca Lāčuks, kurš uzcienāja bērnus ar konfektēm un nofotografējās kopā ar mums.

Iet projām negribējās, bet mēs apsolījām, ka nāksim uz šejieni kopā ar saviem vecākiem.

 

 

Tatjana Vabale
Audriņu pamatskolas skolotāja 

bibl4 bibl.5 bibl2 bibl3

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0