Audriņu sākumskolēni – aktīvi vēstures pētnieki un ceļotāji

Publicēts 26.04.2018

Projektu nedēļas “Es radu Latviju, es daru Latviju – bagātāku, gudrāku!” ietvaros Audriņu pamatskolas 3., 4. klašu audzēkņi apmeklēja Latgales Kultūrvēstures muzeju Rēzeknē. Muzejā piedāvātā pedagoģiskā interaktīvā izglītojošā nodarbība “Zemes dzīļu noslēpumi” kļuva par lielisku palīgu cēla mērķa īstenošanā – rosināt skolēnus izzināt kultūrvēsturiskus un sabiedriskus procesus, sekmēt daudzpusīgas personības attīstību un gūt iedvesmu turpmākajam mācību procesam.

Daudzi cilvēki mūsdienās domā, ka muzeji ir novecojušas pagātnes paliekas. Savukārt mēs, mazie audriņieši, esam pārliecināti, ka tie ir kā īsti vēsturisko uzziņu krājumi, rokasgrāmatas, tikai ar dzīvām ilustrācijām.

Inteliģentā un zinošā gide ar aizraujošu stāstījumu ievadīja mūs senā pagātnē, kur atdzīvojās gan vareni bruņinieki, gan apburošas princeses.

Mūsu mazie “kāpēcīši” uzdeva daudz jautājumu muzeja darbiniecei un uz visiem saņēma izsmeļošas un interesantas atbildes.

Nodarbības organizētāji bija ļoti radoši un ar lielu izdomu. Viņi sarūpēja mazajiem vēstures pētniekiem īstu piedzīvojumu muzeja pagrabā – izrakumu laukumu. Ar kādu gandarījumu bērni piedalījās izrakumos! Atrada veselu artefaktu klāstu – vecu ogļu gludekli, trauku lauskas, kaulus, saktas…

Iespaidiem pilni mēs devāmies mājup. Aicinām visus pārņemt mūsu labās prakses piemēru – regulāru muzeju apmeklēšanu. Tur, telpu klusumā, slēpjas milzīgs jauno zināšanu, atklājumu un piedzīvojumu klāsts.

Audriņu pamatskolas skolotāja Oksana Brokāne

IMG_5578 IMG_5584 IMG_5595 IMG_5598 IMG_5607 IMG_5611IMG_5610

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0