Austrumlatvijas reģiona graudu un rapšu audzētāju konference

22.02.2011

Lauksaimniecība

„Ko sēt, kā sēt un kādu augu aizsardzības līdzekli pielietot?” – tie ir galvenie jautājumi, uz kuriem zemniekiem būs iespēja gūt atbildes Austrumlatvijas reģiona graudu un rapšu audzētāju konferencē, kas šogad notiks 4.martā, Rēzeknes novada pašvaldības administrācijas ēkā. Pasākuma laikā tās apmeklētāji bez maksas varēs iepazīties ar jaunāko informāciju par graudaugu šķirnēm, sēklu piedāvājumu 2011.gadam, pārdošanas iespējām, kā arī aktualitātēm audzēšanas tehnoloģijās. „Augsta raža un laba kvalitāte,” konferences galveno vadmotīvu atklāj SIA “Latgales lauksaimniecības zinātnes centrs” vadītāja Veneranda Stramkale.

Zinātnes centra vadītāja atzīst, ka ik gadu pieaugošais konferences dalībnieku skaits liecina, ka Austrumlatvijas zemniekiem rūp graudkopības nozares attīstība un turpmāka zemes apsaimniekošana. V.Stramkale paredz, ka graudu un rapšu audzēšanas intensitāte 2011.gadā palielināsies, jo ievērojami palielinājušās arī izaudzētās produkcijas iepirkuma cenas, kas turpina augt. Šis faktors ir labs stimuls zemniekiem censties strādāt aizvien cītīgāk, lai no esošās zemes platības iegūtu pēc iespējas augstāku un kvalitatīvāku ražu. „Par kvalitatīvāku produkciju ir arī lielāka iepirkuma cena,” atgādina V.Stramkale.

Konferenci rīko SIA “Latgales lauksaimniecības zinātnes centrs” sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldību.