Barikāžu atceres pasākums Verēmu pamatskolā

Publicēts 05.02.2018

Janvāris ir barikāžu atceres mēnesis. Kaut arī pagājuši divdesmit septiņi gadi, tomēr  arvien ir cilvēki, kam 1991. gada ziemas notikumi ir acu priekšā un vēl arvien nav aizmirstas sīkākās nianses un sīkumi. Atceroties janvāra notikumus, 25. janvārī Verēmu pamatskolā bija tikšanās ar barikāžu cīņu dalībnieku Vili Deksni.

Tautas frontes nodaļa Rēzeknes nodaļa organizēja brīvprātīgos, kuri devās sargāt Latvijas televīziju Zaķusalā. Ugunskuri, silta tēja, pīrāgi, brīvība un neatkarība – šie vārdi visspilgtāk raksturo tās dienas, ko Vilis Deksnis pavadīja starp barikāžu dalībniekiem. Satraucoša bija ziņa, ka Rīgai tuvojās Padomju armijas daļas, ka Rīgā var atkārtoties Viļņas notikumi, kad armija uzbruka neapbruņotam cilvēku pūlim un iebrauca tajā ar tankiem, nogalinot 13 cilvēkus, 140 ievainojot.. Katram televīzijas sargam bija jāpieņem lēmums – palikt uz barikādēm vai doties projām. V. Deksnis palika, kaut gan bija jādomā par mājās palikušo sievu un astoņus mēnešus veco dēlu. Tāda rīcība ir varoņa cienīga, kaut gan pats dalībnieks teica, ka īstenie varoņi bija tie, kuri palika mājās un ar lielu satraukumu sekoja ziņām par to, kas notika Rīgā.

V. Deksnis ir apbalvots ar Barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

Paldies Vilim Deksnim par interesanto un saistošo stāstījumu. Arī pēc pasākuma noslēguma vecāko klašu skolēni un skolotāji turpināja diskusiju ar šo varonīgo cilvēku, lai vēl un vēlreiz tvertu tā laika gaisotni un notikumus.

 

Verēmu pamatskolas vēstures skolotāja Marija Strucinska

P1251946 (1282 x 977) P1251947 (1176 x 974)

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0