Bērnības svētki Ozolaines pagastā

Publicēts 08.06.2018

“Maziem solīšiem pretī skolai…”- tā šogad nosaucām Ozolaines pagasta bērnības svētkus, kas notika 3. jūnijā. Tā kā daudzi no mazajiem piecgadniekiem jau nākamajā mācību gadā uzsāks skolas gaitas, bet citi- vēl pēc gada, tāpēc šoreiz nolēmām bērnības svētkos mazajiem jubilāriem radīt skolas sajūtu, dodot iespēju iejusties skolēnu lomās, apmeklēt saīsinātas mācību stundas, iejusties starpbrīžu kņadā, kā arī ārpusstundu aktivitātēs, kas jebkurā skolā ir neatņemama skolas dzīves sastāvdaļa. Atbilstoši tematam, tika izvēlēta arī svinību norises vieta- Ozolaines pagasta Liepu pamatskola (Maltas vidusskolas struktūrvienība).

Svinību sākumā pie Liepu pamatskolas brīnišķīgajā Laizānu parkā mazos gaviļniekus sagaidīja skolas viedā vārna, divas skolnieces, kas bērnus laipni aicināja ieņemt vietu skolas solā un nofotografēties ar lielajām bitēm. Tā mazie jubilāri nonāca “Liepu meža skoliņā”, kur visapkārt viņus sveica un sveicināja dažādi zvēriņi. Par prieku mazajiem svētku svinētājiem, ar dziesmiņām “Laimīgā zeme” un “Lielā zive” uzstājās Liepu pamatskolas meža zvēriņu popgrupa “Mākonīts” skolotājas Ināras Blinovas vadībā, bet deju priekšnesumu rādīja Liepu pamatskolas zvēriņu deju kolektīvs skolotājas Ludmilas Vinogradovas vadībā. Bet, kad muzikālie sveicieni bija izskanējuši, sākās mācību stundas. Sākumā bērni pulcējās “Matemātikas stacijā”, kur viņus sagaidīja pelītes un mācīja bērniem skaitīt un pielietot skaitītprasmi interaktīvā rotaļā, parādot savas zināšanas. Šīs stacijas noslēgumā bērni piedalījās arī rotaļā, kuras pamatā bija prasme sadalīties grupiņās pēc konkrēta skaita, kas vēlreiz nostiprināja bērnu skaitītprasmi.

Nākamajā stacija bija “Vizuālā māksla”. Bērni interesantā un pavisam neierastā veidā radīja krāšņu noformējumu puķītēm, pēc tam šīs puķes “stādīja” zemē, bet virs tām zīmēja lietutiņu. Bērni aizrautīgi izpildīja katru aktivitātes posmu un labprāt ļāvās mākslinieciskajiem norādījumiem. Kad šis uzdevums bija paveikts, bērni, kopā ar skolniecēm un gudro vārnu, devās uz “Valodu staciju”, kur pelīšu pavadībā izpildīja dažādus uzdevumus ar burtiņiem un rādīja savas prasmes dažādās rotaļās ar burtiem. “Ķīmijas stacijā” bērnus sagaidīja gudrās lapsas. Bērn, kopā ar lapsām veidoja krāsainus kokteiļus Liepu pamatskolas parka zvēriņiem. Bet mācību noslēgumā mazie skolēni nonāca “Rotaļu stacijā”, kur zvēriņu pavadībā  bērni devās rotaļās un visi kopā ar vecākiem dejoja kopīgu deju. Kad bija apgūti dažādi priekšmeti un izpildīts ne viens vien vienkāršāks un sarežģītāks uzdevums, mazie skolēni, kopā ar vecākiem tika aicināti iekšā skolas mājīgajās telpās. Kopā ar viedo vārnu bērni devās ekskursijā pa skolu un vienlaikus arī meklējot, kur tad paslēptas jubilāru dāvanas. Visbeidzot bērni nonāca skolas ēdnīcā, kur viņus jau gaidīja skolas pavāru sarūpēts cienasts. Uz brīdi bērni atvilka elpu no dāvanu meklēšanas, cienājās ar garšīgu sulu, cepumiem un cepumu torti. Liels bija jubilāru prieks, kad viedā vārna tomēr atrada ilgi meklēto, un bērnības svētku gaviļnieki tika pie savām dāvanām.

Noslēgumā bērni tika aicināti atgriezties Liepu pamatskolas parkā, kur viņus gaidīja gigantiskie burbuļi, sejiņu apzīmēšanas darbnīca, kā arī vesels grozs ar saldējumu.

Šogad svētku norisi īpaši omulīgu padarīja saulainais un siltais laiks, kas, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šoreiz lutināja svētku dalībniekus. Tāpat brīnišķīgu atmosfēru deva arī senais muižas parks, kur atrodas Liepu pamatskola, dodot iespēju izbaudīt gan saules peldes, gan atvēsināties kuplo koku ēnā. Bet, lai bērniem būtu iespēja iejusties skolas dzīves sajūtās, savu izdomu, laiku un lielu darbu ieguldīja Liepu pamatskolas pedagogu kolektīvs, domājot, kā bērniem šos svētkus un pirmo iespaidu par skolu padarīt iespējami interesantāku un patīkamāku. Tāpēc lielu paldies sakām Liepu pamatskolas direktorei Gaļinai Bogdanovai un skolas skolotāju kolektīvam par daudzveidīgo un interesanto programmu bērniem, skolas pavārēm par garšīgo cienastu, kā arī pirmsskolas izglītības iestādes “Jāņtārpiņš” kolektīvam par iejušanos bitīšu lomā!

Novēlam, lai pirmie iespaidi par skolu mazajiem piecgadniekiem ir spilgti un paliek atmiņā vēl ilgi, bet īstās skolas gaitas sākas ar pozitīvu noskaņojumu un prieku!

 

Ozolaines Tautas nama vadītāja Santa Ostaša

656u56u DSC_0350 DSC_0354 DSC_0381 DSC_0631 thumb_show.php twt

 

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0