Decembris – atmodas mēnesis Kaunatas vidusskolā

Publicēts 08.01.2020

Decembris ir ziemas pirmais un gada pēdējais mēnesis. Punkta pielicējs vecajam, nebeidzamu pasākumu, akciju, svētku un gaidu mēnesis, tas ir jauna sākums.

Pirmdien, 2. decembrī, Kaunatas vidusskolā, sākoties Ziemassvētku gaidīšanas laikam, tika aizdedzināta pirmā svecīte Adventes vainagā – tā ir mūsu skolas tradīcija, kad, visai skolas saimei sanākot aktu zālē, tiek atklāts Adventes laiks. Šajā pasākumā skolēnus un skolotājus uzrunāja Kaunatas katoļu draudzes prāvests Haralds Broks, kurš ar savu uzrunu aizkustināja katru sirsniņu, lika aizdomāties un mūsu skrejošajā ikdienā atrast laiku sev un saviem tuvajiem. Par pasākuma muzikālo daļu rūpējās 12. klase, bet vainagu pina 11. klase. Ikviens varēja gaismas stariņu no Adventes vainaga aiznest uz savu klasi, lai visiem būtu gaišs un svētīts šis Adventes laiks!

No 2. līdz 6. decembrim skolā norisinājās labo darbu nedēļa, kad katrs varēja atbalstīt Rēzeknes novada patversmes mīluļus. Kopīgiem spēkiem tika sagādāta barība dzīvniekiem.

Svētdien, 15. decembrī, trešajā Adventē, Kaunatas vidusskolas skolēni Kaunatas Tautas namā piedalījās labdarības koncertā ‘’Mazu brīdi pirms”. Skolēni ar jautrām dejām un Ziemassvētku dziesmām sasildīja pagasta senioru sirsniņas, priecēja tos ar pašu sarūpētām dāvaniņām.

Piektdien, 20. decembrī, jau no paša rīta ķekatnieki ar folkloras skolotāju Daci Baltkāji ieskandināja visu skolu ar skanīgām dziesmām, izdancināja lielus un mazus, lika atzīties grēkos un palaidnībās. Drosmīgākie varēja padejot ar pašu Nāvi. Pēc otrās stundas 1.-6. klase devās uz Ziemassvētku pasākumu, kas notika Kaunatas Tautas namā. Katra klase bija cītīgi gatavojusies, un tas atmaksājās ar uzviju, jo pasākums bija ļoti sirsnīgs, interesants, aizraujošs un daudzveidīgs. Dejotāji dejoja rūķu deju, folkloras kopas bērni rūpējās par dziesmām un rotaļām, leļļu teātra pulciņa dalībnieki skolotājas Veltas Podvinskas vadībā sagatavoja izrādi par sniegavīriem. Vecāki bija parūpējušies par bērnu maskām, bet bērni saviem vecākiem bija sarūpējuši pašdarinātas dāvaniņas. Ciemos ieradās Ziemassvētku vecītis, Sniegbaltīte un Rūķītis ar lielu dāvanu maisu, un katrs skolēns, kurš noskaitīja dzejolīti, saņēma dāvaniņu. Tika pasniegtas dāvanas arī čaklākajiem skolēniem, kuriem 1. semestrī ir bijušas labas un teicamas sekmes, kā arī paklausīgākajiem bērniem, kuriem ir laba un priekšzīmīga uzvedība. Šajā pašā laikā 7.-12. klašu skolēniem skolā notika Supratkas jeb vakarēšana, kad klases nodarbojās ar sev tīkamām lietām: taisīja puzurus, cepa piparkūkas, zīlēja, kopā dzēra zāļu tēju, parunājās, atsauca atmiņā interesantākos mirkļus un pasapņoja par nākotni.

Pieliksim punktu vecajam, aizmirsīsim sarūgtinājumus un nepatīkamus mirkļus un iesāksim jauno gadu ar skaistiem sapņiem! Lai mums visiem ir labs prāts, ar gaišām domām un labiem darbiem bagāts Jaunais gads!

Kaunatas vidusskolas skolotāja Regīna Katkovska

Foto: Tamāra Kablanova

DSC_0163 DSC_0172 DSC_0173 IMG_6772 IMG_6787 IMG_6800 IMG_6814 IMG_6826 IMG_6835 IMG_6850 IMG_6853IMG_6778 IMG_6881 IMG_6914

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0