Deju festivāls “Ritms” iegriež Stoļerovu

Publicēts 31.01.2019

Sestdien 26. janvārī Stoļerovas saietu namā deju grupa “Putni” (vadītāja Laura Gribuste) īstenoja sen iecerēto sapni – sarīkot deju festivālu “Ritms”. Deju grupa “Putni” jau darbojas trešo gadu, tāpēc ļoti vēlējās radīt prieku paši sev un vēl dalīties deju mākslā ar citiem.

Uz svētkiem ciemojās dejas draugi, raito soļu lietpratēji, draugi ar dzīvesprieku, smaidu un patiku pret deju – Rēz4eknes novada Strūžānu kultūras nama deju grupa “Pērlītes” (vad. Sarmīte Stepiņa), Ratnieku kultūras nama deju kolektīvs “Kaleidoskops”, Rikavas kultūras nama grupa “Adelante”, Sakstagala pamatskolas 3.-7. klašu dejotāji (vad. Evita Kubecka), Rēznas pamatskolas deju grupa (vad. Silvija Pranča); kā arī viesi — Viļānu kultūras nama grupa “ Mombongas” (vad. Inna Seļgicka), Ludzas bērnu un jauniešu centra, Ludzas mūzikas pamatskolas un Zilupes mūzikas un mākslas skolas deju grupas (vad. Oksana Štrauha). Īpašu sveicienu uzsauca zumbas dejotājas no Rēzeknes ( vad. Inese Krasovska). Katrs kolektīvs centās izpausties dažāda stila kustībās un horeogrāfijā, lai skatītāji baudītu dejas mākslu un dažādo tērpu krāšņumu.

Dejošanas raito ritmu papildināja solistes Elizabetes Gailes muzikālie sniegumi, kas deva pārliecību, ka gan dejošana, gan dziesma ir jauna atklāsme.

Sava veida deju pasaulē mūs ierāva ar jautrām rotaļdejām Saietu nama folkloras kopas “Voulydzāni” dalībnieki (vad. Inga Katkovska), turpretī ārzemju dejas ceļojumā pa pasauli aizveda Skaidrīte Babre.

Neizsmeļamais dejas prieks ar neviltotām emocijām piepildīja Stoļerovas Saietu namu. Katrs mūsdienu deju kolektīvs izstaroja prieku un deva iedvesmu nākotnes plāniem turpināt festivāla “Ritms” izaugsmi.

Lai arī turpmāk mums ir skatītāji, sadarbības partneri un atbalstītāji!

 

Dzintra Gribuste,
Stoļerovas Saietu nama vadītāja

12 13 14 15 16 16a 17 18a 19 20 21

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0