Dricānu vidusskola sveic Latviju

Publicēts 19.11.2014

Sagaidot Latvijas Valsts 96. gadadienu tika organizēti dažādi konkursi, kuros varēja iesaistīties arī skolēni. Viens no tādiem bija Valsts akciju sabiedrības “Elektroniskie sakari” īstenotais konkurss “Apsveikums Latvijai”.

“Apsveikums Latvijai” ir unikāls projekts pasaules mērogā, jo ir veidots kā spēle, kura mērķis ir vienlaikus veicināt gan patriotismu par valsti, kurā dzīvojam, gan popularizēt inženierzinātnes.

Piektdien, 14. novembrī, bija plānots uzstādīt rekordu ar visvairāk vienlaikus nosūtītajiem apsveikumiem Latvijai dzimšanas dienā, izmantojot Morzes ābeces signālus, kurus mūziķi Elīna un Vestards Šimkus pārvērtuši klavieru skaņās.

Visiem interesentiem vietnē «www.apsveikumslatvijai.lv» bija jāatšifrē kāds konkrēts novēlējums, kuru projekta patrons Valsts prezidents Andris Bērziņš izvēlēsies kā labāko bērnu apsveikuma tekstu Latvijai dzimšanas dienā. Par negaidītu, bet patīkamu pārsteigumu tas izrādījās Dricānu vidusskolas 5. klases iesūtītais vēlējums «Jaunus izgudrojumus un laimīgus cilvēkus!».

Rekords tika uzstādīts, un tiešsaitē 11.30. akcijas dalībnieki no visas Latvijas Morzes ābeces signālus pārvērta tekstā.

Domāju, ka tieši šī gadadiena paliks bērnu atmiņās gan ar pārsteigumu un lepnumu, ka: ”Mēs varam!”, gan ar gardo kliņģeri, gan ar balvā gūto ekskursiju.

Paldies projekta rīkotājiem un organizatoriem.

Iveta Dembovska
5. klases audzinātāja

IMG_8030IMG_8043IMG_8036IMG_8046

IMG_8051

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0