Dzejas stunda Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā

Publicēts 18.09.2018

Septembris jau vairāk nekā 50 gadus ir dzejas mēnesis, jo tieši šajā laikā tiek svinēta dzejnieka Raiņa dzimšanas diena un gan Rīgā, gan visā Latvijā notiek Dzejas dienas.

14. septembrī Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas 5.-9. klašu skolēni un skolotāji pulcējās skolas pagalmā pie mūsu spēkavota un sargātāja – ozola, kam 16. septembrī apritēs 26 gadi, kopš to ir iestādījis rakstnieks Jānis Klīdzējs. Šeit arī notika Dzejas stunda.

Nedēļu iepriekš visas klases izveidoja izstādi “Mīļākā Boņa cepure” un rakstīja par to dzejoļus, kurus noskandēja 14. septembrī pie ozola.

Latviešu valodas skolotāja Sanita Ivanovska stāstīja, ka dabai vēl rota ir zaļa un rudens pietaupa krāsas vēlākam laikam, bet mūsu galvās liktas krāsainas cepures (visi pasākuma dalībnieki bija tērpušies cepurēs) kas gan silda, gan izskatās stilīgi, neparasti, skaisti, gan palīdz paturēt galvā kādu prātīgu domu, kā to māca Tancis Boņam. Skolnieki – Ritvars un Deniss rādīja fragmentu no J. Klīdzēja romāna “Cilvēka bērns”.

Skanēja Jāņa Baltvilka,Dzidras Rinkules-Zemzares, Ārijas Elksnes dzeja.

Dzejas dienas Latvijā ir kļuvušas starptautiskas. Šogad tās ir veltītas Baltijas valstīm un tajās piedalās ārzemju dzejnieki. Arī mēs skolā mācāmies angļu un krievu valodu, tāpēc dzeja skanēja šajās valodās.

Bet kādi svētki bez dziesmas? Skolas koris ar skolotāju Aiju Cīruli- Leidumu nodziedāja dziesmu “Seši mazi bundzinieki”.

Arī mūsu skolā ir jaunie dzejnieki, kas mēģināja vārsmās ietērpt cepures tēlu.

Mēs esam lepni, ka mums ir savs ozols. Viens no tiem, kas aug Latvijā, un īpašu uzmanību ir izpelnījies tieši šogad- mūsu valsts 100-gades priekšvakarā, jo par 2018. gada koku Latvijā pasludināts ozols- spēka un ilga mūža simbols.

Nobeigumā visi kopā dziedājām repu “Mūsu ozols”.

….Mūsu skolas zaļais ozols
Mūžu mūžiem augs!
Dzīvot laimē,saticībā
Latvju zemē sauks! 

Skolotāja Ineta Strucinska

Foto: Evija Trimalniece

DSC09242DSC09233 DSC09222 DSC09220 DSC09212

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0