„Dzigas muzikantiem” 1. pakāpes diploms festivālā Baltkrievijā

20.06.2008

Kultūra

Tautas mūzikas ansamblis „Dzigas muzikanti” ieguva 1. pakāpes diplomu XI starptautiskajā tautas mūzikas festivālā - konkursā „Skan cimbalas un ermoņikas”, kas no 6.-8. jūnijam notika Baltkrievijas Republikas Postavas rajonā. Viņi festivāla laikā piedalījās atklāšanas koncertā, uzstājās lielajās saimniecībās un spēlēja noslēguma pasākumā. Žūrijas komisija visu šo dienu laikā vērtēja dalībnieku sniegumu.

„Dzigas muzikantu” menedžeris Ilmārs Dreļs atzina, ka baltkrievi viņu patīkami pārsteidza ar savu sirsnīgo uzņemšanu un jauko attieksmi. Draudzīgas attiecības izveidojās arī ar citu valstu dalībniekiem - pēc oficiālās festivāla daļas vakaros viņi dejoja un dziedāja kopā ar kolektīviem no Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Polijas un Horvātijas. Noslēguma koncertā uz skatuves „Dzigas muzikanti” kopā ar krievu kolektīvu nodejoja arī vienu latviešu tautas deju.

Rēzeknes rajona kolektīvi šajā festivālā piedalās jau ilgus gadus, jo Rēzeknes rajona un Postavas rajona Kultūras nodaļām ir izveidojusies laba sadarbība tieši kultūras jomā. Baltkrievijā ir viesojies Viļānu deju kolektīvs „Austra”, tautas instrumentu mūzikas ansamblis „Malta” un citi kolektīvi.

Sadarbības līgums oficiālās vizītes laikā tika noslēgts arī starp pašvaldībām -Rēzeknes rajona padomi un Postavas rajona izpildkomiteju. Turpmāk tiek plānots uzsākt sadarbību izglītības un sporta jomās, kā arī starp pašvaldību darbiniekiem. Līgums paredz komunikācijas veidošanu starp abu valstu jauniešiem, kopīgu projektu realizāciju un dažādu aktivitāšu plānošanu tūrisma plūsmas uzlabošanai.