Ekskursija „Ciemos pie ponijiem”

Publicēts 28.10.2014
Ciemos pie Stoļerovas ponijiem

7. oktobra rītā, kad koku lapas jau bija iekrāsojušas pirmās rudens salnas, Nagļu bērnudārza bērni kopā ar skolotājām un vecākiem devās ekskursijā uz Kaspara Rimša zirgaudzētavu „Zaļie kadiķi” Stoļerovā.

Tā kā Stoļerovas pusē daudzi no mums bija pirmo reizi, tad ar lielu interesi vērojām mājas un laukus. Ievērojām, ka šī pagasta cilvēki daudz nodarbojas ar lopkopību (redzējām gan govis, gan aitas), tāpat arī ievērojām, cik sakopti ir lauki, pļavas, cilvēku māju pagalmi. Pabraucot garām Stoļerovai, nogriezāmies uz meža pusi pa lauku zemes ceļu. Brauciens cauri mežam bija skaists – koki, saules apspīdēti, rudenīgi košo krāsu krāsoti, izskatījās ļoti pasakaini. Kad izbraucām no meža, tad jau redzējām, ka nelielā pļaviņā mūs sagaida saimnieks Kaspars, viņa meitiņa Anastasija, uzticamais draugs – liels suns un, protams, poniji. Bērni ar sajūsmas saucieniem kāpa ārā no autobusa, jo visiem gribējās ātrāk iepazīties ar zirgaudzētavas saimnieku un viņa mīluļiem – ponijiem. Pļavā ganījās četri mazie zirdziņi, taču bērnus vizināt bija uzticēts tikai vispaklausīgākajam ponijam Vinnijam Pūkam. Viņam līdzi priecīgi rikšoja ponijkumeliņš, kurš radīja jautrību ar savu draiskošanos. Kumeliņš bija ne tikai ļoti jautrs rikšotājs, bet arī viņa izskats bija neparasts – pelēkzils, mīksts kažociņš un dažādu krāsu acis.

Saimnieks Kaspars iedrošināja bērnus, lai nebaidās nākt klāt noglaudīt ponijus, izmēģināt jāšanas prasmes. Viņš teica, ka nekad nevajag baidīties no dzīvniekiem, jo viņi to jūt, bet vajag būt drošiem, arī komandas jādod nosvērtā un mierīgā balsī. Tad arī dzīvnieki būs mierīgi un paklausīgi.

Bērni bija ļoti priecīgi, apmierināti, jo uz ponija muguras varēja jāt pat vairākas reizes. Protams, par bērnu drošību arī tika domāts, jo katru no bērniem pavadīja saimnieks Kaspars, arī kāds no pieaugušajiem. Kad lielākie bērni bija izmēģinājuši jāšanas prasmes, tad iedrošinājās arī daži no mazākajiem bērniem.

Mājupceļā bērni vēl ilgi pārrunāja piedzīvoto, bija apmierināti par redzēto un izbaudīto.

Paldies Zaļo un Zemnieku Savienībai par rudenīgi skaisto un neaizmirstamo braucienu!

 

Lilija Čeire
Nagļu pirmsskolas izglītības iestādes skolotāja

 

Nagļu bērni ciemos pie Stoļerovas ponijiem Ciemos pie Stoļerovas ponijiemCiemos pie Stoļerovas ponijiem

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0