“Uz dzimšanas dienu pie Bēthovena”

31.01.2020

Kultūra

29. janvārī J. Ivanova Rēzeknes mūzikas skolā notika mūzikas literatūras festivāls “Uz dzimšanas dienu pie Bēthovena.”
Festivāla galvenais mērķis bija veicināt komponista biogrāfijas, daiļrades izpēti un popularizēšanu mūzikas skolu audzēkņu vidū, kā arī jaunas pieredzes ieguvi. Tajā piedalījās 10 komandas no dažādām mūzikas skolām - Rēzeknes, Maltas, Zilupes, Kārsavas, Varakļāniem, Viļāniem, Balviem, Baltinavas, Ludzas un Gulbenes. Katrā komandā 5 dalībnieki.
Maltas Mūzikas skolas komandu pārstāvēja: Marija Vaļuma - Talkiu, Ērika Ruhmane, Agate Gžibovska, Kaspars Bačkurs, Intars Štekels.
Festivāla norises laikā katrai komandai bija jāizpilda 5 uzdevumi ( 4 – rakstiski, 1 – mutiski). Jāpieveic tēmu viktorīna, jāizlabo kļūdas Bēthovena biogrāfijā, jāatbild uz video, audio un vizuāliem jautājumiem, kā arī jānoreaģē ātrajos jautājumos jeb triecienviktorīnā.
Maltas Mūzikas skolas komanda ieguva labāko vērtējumu starp 10 komandām, kurai tika piešķirts “Atraktīvākās” komandas tituls. Galvenā balva bija 6 biļetes uz Ludviga van Bēthovena, Vaska un Auznieka koncertu elektriskajai ģitārai Latgales vēstniecībā “Gors.”
Vēlos pateikties mūzikas literatūras skolotājai Elitai Kupcovai par ieguldīto darbu bērnu sagatavošanā, kā arī visiem Maltas Mūzikas komandas dalībniekiem “Redīsu revolūcija” (kā viņi sevi nosauca), par izrādīto atraktivitāti, un sasniegto rezultātu.
Liels paldies J. Ivanova Rēzeknes mūzikas skolai par silto uzņemšanu, un brīnišķīgi noorganizēto festivālu. Lai visiem radošs un panākumiem bagāts šis gads.
Maltas Mūzikas skolas  direktors Normunds Štekels

Click to listen highlighted text!