Feimaņu pagasta jaunieši apmeklē LR Saeimu un Līvu akvaparku

16.04.2014

Jauniešiem

Feimaņu pagasta aktīvākie jaunieši šogad 9. aprīlī apmeklēja mūsu valsts augstāko varas iestādi – Saeimu, kā arī izklaidējās Līvu akvaparkā. Šis brauciens bija balva par otro vietu 2013.gada nogalē Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes izsludinātajā konkursā „Aktīvākais jaunatnes pagasts 2013.gadā”. Konkursa mērķis ir atbalstīt jaunatnes iekļaušanos politiskajos, ekonomiskajos, sociālajos  un  kultūras procesos Rēzeknes novadā, veicināt jauniešu līdzdalību savu interešu, ideju realizēšanā un problēmu risināšanā, kā arī veicināt jauniešu lietderīga brīvā laika pavadīšanas un neformālās izglītības popularizēšanu un aktualizēšanu. Pēc pieteikumu izvērtēšanas par aktīvāko gada pagastu Izglītības pārvalde atzina Maltas pagastu, godpilno 2. vietu saņēma Feimaņu pagasts (atstājot aiz sevis Dricānu, Ilzeskalna, Vērēmu un Ozolmuižas pagastu), savukārt 3. vietā ierindojās Kaunatas pagasts. Jāpiebilst, ka mūsu pagastam līdz 1. vietai pietrūka tikai 2 punktu.
Par Saeimas darbību, tās telpām un par tās vēsturi jaunieši tika iepazīstināti gida pavadībā. Interesanti bija klātienē apskatīties un nofotografēt Saeimas komisiju sēžu zāli, zaļo zāli, kurā tiek ievēlēts valsts prezidents, dzelteno, jeb dāmu zāli, arī zāli, kurā bija apskatāmas ārvalstu amatpersonu dāvanas. Saeimā jaunieši tikās ar no Latgales reģiona ievēlētajiem 11. Saeimas deputātiem – Līviju Plavinsku ("Vienotība") un Juri Viļumu ("Reformu partija"), ar kuriem diskutēja par jauniešiem aktuālajiem jautājumiem.
Nākamās četras stundas tika aktīvi pavadītas Līvu ūdens atrakciju parkā, kas ir īpaši draudzīgs atpūtai ar bērniem un jauniešiem. Akvaparkā bija iespēja izbaudīt vairākas dažādas atrakcijas - baseinus, saunas, džakuzi, atrakciju kalniņus, „Tornado Lāsēnu”, „Ūdens cilpu”, viļņu baseinu u.c. Katrs sev varēja izvēlēties piemērotāko dažādu augstumu un variāciju ūdens labirintus, laistīšanās iekārtas, pirtis un ūdens spēļu konfigurācijas.
Šo braucienu jaunieši bija godam nopelnījuši par saviem sasniegumiem visa 2013.gada garumā, izglītības, interešu izglītības, sporta, kultūras, neformālo apmācību jomās.
Vita Ameļko
Feimaņu pagasta pārvaldes lietvede