Folkloras kopai "Bolta vīšņa" — 15 dziesmoti gadi

27.11.2015

Kultūra

Rēzeknes novada Dricānu kultūras nama folkloras kopa "Bolta vīšņa" šī gada 20. novembrī atzīmēja 15 gadu darba jubileju. Tieši viņiem bija gods 17. jūlijā Rīgā, koncertā Vērmanes dārzā ar savu uzstāšanos atklāt Latgales programmu festivālā "Baltica 2015"
Kolektīva daiļradi raksturo nerimstošs dzīvesprieks, enerģija un īsti latgalisks humors. Kā atzīst paši kopas dalībnieki – viņi dzied tās dziesmas, kas mīļākas un lustīgākas, lai ir tā, ka gan pašiem gribas piesist kāju, gan klausītājiem. "Savas balsis - vislabākais instruments, nekad nesarūsē, nekad nesaplīst, tikai aizsmok," smej folkloras kopas "Bolta vīšņa" vadītājs Ēriks Čudars. Speciāli festivālam pie amatniekiem Ludzā tika pasūtīti jauni tērpi . Tā kā Dricānu tautas tērps nav saglabājies, jaunajos tērpos ievīti kaimiņu tautas tērpu - Bērzgales, Rogovkas un Kārsavas – raksti. Kad jautāts vadītājam par tērpiem- viņš saka: ko tu skaistai izdarīsi, ģērb vienalga ko, viss būs skaists."
Jubilejas reizē kolektīvs izdziedāja mīļākās dziesmas . Pasākumu ar dziesmām kuplināja draugu kolektīvi no Ilzeskalna, Rogovkas, Rikavas, Vērēmiem, Ozolmuižas, Bērzgales, Sakstagala. Vistālāko ceļu mēroja dāmu vokālais ansamblis “STARI” no Lēdmanes. Neizpalika Dricānu KN deju kolektīvu "Jumalo" un "Jumalēni" jestrās dejas. Jauku priekšnesumu dāvāja kolektīva bijušais vadītājs Andris Eriņš un dziedātājas - ''Dricānu dominante''
Folkloras kopa "Bolta vīšņa" saka sirsnīgu paldies Dricānu pagasta pārvaldei un vadītājai Skaidrītei Melnei par garšīgo svētku torti, paldies Rēzeknes novada pašvaldības kultūras nodaļas vadītājai Inārai Pleikšnei par jaukajiem laba vēlējumiem un sveicieniem. Visiem draugu kolektīviem, to vadītājiem mīļš PALDIES par kopā pavadīto laiku, jaukajiem sveicieniem, par skaistajām dziesmām un dejām, kas kuplināja dzimšanas dienas pasākumu.

Genovefa Jonāne
Dricānu kultūras nama vadītāja