Gada ģeovietu -Dzerkaļu (Dzierkaļu) kalnu izzinot

Publicēts 16.05.2017

13. maijā Rāznas Nacionālā parka teritorijā norisinājās Gada ģeovietai- Dzerkaļu (Dzierkaļu) kalnam – veltīts publisks pasākums, kura mērķis ir popularizējot ģeoloģiju un ģeoloģiskos dabas veidojumus, sniegt par tiem informāciju, rosināt vietas apzināšanu un izpēti. Biedrības “Ziemeļvidzemes ģeoparks” pārstāvis, ģeologs Dainis Ozols pastāstīja klātesošajiem par 2017. gada ģeovietas nominantiem un Dzerkaļu kalna izcelsmi.

Juris Metums un Andris Grīnbergs (Latvijas Petroglifu centrs ) uzsvēra, ka Latvijas mērogā Dzerkaļu kalns ir īpašs ar to, ka tā ir izcila – ļoti augsta un stāva reljefa forma. Regīna Indriķe (Dabas aizsardzības pārvalde) atzīmēja, ka pasākumu Gada ģeovietā var uzskatīt par vienu no dāvanām Rāznas Nacionālā parka 10 gadu jubilejā.

Dzerkaļu kalns viss ir apaudzis ar mežu, un iespaidu par to var iegūt tikai pa nelielu ainavas koridoru no Dzerkaļu māju puses, vai arī no skatu torņa Lielajā Liepukalnā. Stāvo nogāžu dēļ nokļūšana Dzerkaļu kalna virsotnē nav viegla. Apņēmības pilni bija 15 pasākuma dalībnieki, kuri speciālistu pavadībā devās izziņas pārgājienā. Pavasara spektrs nogāžu mežā, interesanti novēroji un aizraujošs ģeologa Daiņa Ozola stāstījums paliks ikkatra pārgājiena dalībnieka atmiņā. Izstaigājuši Dzerkaļa kalnu, pasākuma dalībnieki devās Lielā Liepukalna virzienā, lai uz Gada ģeovietas gaviļnieku palūkotos no skatu torņa.

Biedrības “Ziemeļvidzemes ģeoparks”, Dabas aizsardzības pārvaldes un Rēzeknes novada Kaunatas pagasta pārvaldes sadarbībā tapis informācijas stends, kas pasākuma laikā atklāts Lielā Liepukalna stāvlaukumā.

Dzerkalu kalan virsotne Dzerkalu kalna virsotnee P1360714 P1360718 P1360742 P1360802 P1360809 P1360842 skats uz Dzerkalu kalnu

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0