Godina brīvības cīnītājus

Publicēts 19.08.2019

16. augustā Rēzeknes novada Feimaņu pagastā, 3. Jelgavas kājnieku pulka cīņu vietā pie Rušenicas upes notika atceres pasākums par godu 3. Jelgavas kājnieku pulka 100. dibināšanas gadadienai.

Pasākumu ar Rēzeknes novada pašvaldības atbalstu organizēja Zemessardzes 32. kājnieku bataljons. Pasākumā piedalījās Zemessardzes 3. Latgales brigādes karavīri, zemessargi un veterāni, viesi no Jelgavas Zemessardzes 52. kājnieku bataljona, Jelgavas novada pašvaldības pārstāvji. Vēsturnieks Jānis Hartmanis pastāstīja par cīņām, kas šajā vietā norisinājās 1920. gada janvārī.

Uzrunājot pasākuma dalībniekus, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs sacīja, ka vislielākā pateicība par to, ka vēstures lappuses netiek aizmirstas, ir Zemessardzes veterāniem: ”Vislielākā pateicība Zemessardzes veterānam Antonam Cauņam, kurš nāca uz pašvaldību ar iniciatīvu, ka nepieciešams sakārtot apkārtni ap šo obelisku, un pats dara ļoti daudz, lai darbi sekmīgi ritētu uz priekšu. Paldies AS Latvijas Valsts meži, šīs zemes īpašniekam, kas atsaucās veterānu iniciatīvai un piekrita ierīkot celiņu līdz obeliskam, tagad tas pieejams sabiedrībai.”

Tāpat Monvīds Švarcs apsveica vienu no Zemessardzes 32. kājnieku bataljona veterāniem – Rēzeknes novada iedzīvotāju Ernestu Klīdzēju, kuram tieši 16. augustā  apritēja 90 gadi.

Zemessardzes 32. kājnieku bataljona komandieris majors Edgars Belinskis pateicās veterāniem un Feimaņu pagasta pārvaldei- tiem, kas rūpējas par obeliska apkārtnes sakopšanu.

Par atceres pasākuma muzikālo noformējumu gādāja Zemessardzes 52. kājnieku bataljona ansamblis “Junda” un Rēzeknes novada un Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris. Pēc pasākuma viesi tika cienāti ar lauka virtuvē gatavotu ēdienu un siltu tēju.

3. Jelgavas kājnieku pulks tika dibināts 1919. gada 16. augustā. Latvijas Neatkarības karā kā pēdējā tika atbrīvota Latgales teritorija. Tas bija Latvijas valdības galvenais uzdevums kopš 1919. gada nogales. Cīņā par Latgali piedalījās vairāk nekā 22 tūkstoši labi sagatavotu Latvijas armijas karavīru, tai skaitā arī 3. Jelgavas kājnieku pulka karavīri. Piemineklis 3. Jelgavas kājnieku pulka cīņu vietā Rēzeknes novada Feimaņos pie Rušenicas upes tika atklāts 1936. gada 16. augustā.

Diāna Selecka,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

DSC_0027 DSC_0035 DSC_0040 DSC_0046 DSC_0060 DSC_0078 DSC_0098 DSC_0103 DSC_0112 DSC_0125 DSC_0004 DSC_0061

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0