Iesaistīsimies aizraujošā lasīšanas piedzīvojumā!

Publicēts 05.07.2016

Rēzeknes novada pagastu bibliotēkās sākusies Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas jaunā sezona. Šogad Rēzeknes novadā šajā programmā piedalās Bērzgales, Feimaņu, Gaigalavas, Kantinieku, Kaunatas 1., Maltas, Nautrēnu, Rikavas, Stoļerovas, Stružānu un Vērēmu pagastu bibliotēkas.

Katru gadu lasīšanai un vērtēšanai tiek piedāvāta daudzveidīgu jaunāko grāmatu kolekcija dažāda vecuma lasītāju grupām: 5+, 9+, 11+, 15+ un bērnu vecākiem. Ar grāmatu kolekcijas sarakstiem var iepazīties interneta vietnē www.lasamkoks.lv

Lai piedalītos lasīšanas veicināšanas programmā, jāiet uz bibliotēku un jāvaicā bibliotekāram par Bērnu, jauniešu un vecāku žūriju, jāizvēlas iepatikusies vai ieteiktā grāmata, jāizlasa un jāpieraksta svarīgākās domas par izlasīto, jāaizpilda anketa. Vecāki varētu doties uz bibliotēku kopā ar bērniem, izrādot interesi par to, ko bērns lasa, kopā lasīt un pārrunāt izlasīto. Varbūt tieši šīs sarunas jūs satuvinās.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija ” Latvijā darbojas jau piecpadsmit gadus. Šo gadu laikā programma veiksmīgi noris ne tikai Latvijā, bet arī 40 latviešu diasporas centros ārzemēs.

Tā ir valsts atbalstīta Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra (BLC) iniciatīva ar plašu bērnu, jauniešu un pieaugušo lasītāju aptvērumu.

Lai labāk izprastu un iepazītu bērnus, viņu domas, intereses, rīcību, biežāk jābūt ar viņiem kopā, jāpiedalās dažādās aktivitātes, tostarp arī lasīšanā. Tāpat kā mēs izvēlamies draugus, mēs veidojam arī savu grāmatu pasauli. Grāmata ir viens no labākajiem draugiem un padomdevējiem, un tie, kas draudzējas ar grāmatu, uzlabo savas lasīšanas prasmes, kas, savukārt, veicina izglītību, domāšanu, iztēli, attīstību.

Programma kopumā ir laba ar to, ka tās dalībnieki – lasītāji nemanot tiek iesaistīti pasākumu virknē no jūnija līdz decembrim.

Iesaistīsimies aizraujošā lasīšanas piedzīvojumā, darbosimies kā eksperti, jo tas ir aizraujoši, veidosim grāmatu topu un paturēsim prātā Šāndora Mārai atziņu: “Lasīt – tā ir lielākā cilvēkam pieejamā dāvana. Padomā par to, ka tikai cilvēks lasa!”

 

Valentīna Viša,
Rēzeknes novada pašvaldības bibliotēku informācijas speciāliste

bernu-zurija

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0