Maltas skolēni piedalās II starptautiskā vizuālās mākslas konkursa “Mākslinieka Ģederta Eliasa mīklu minot” noslēguma pasākumā

Publicēts 02.05.2019

Otrdien, 23. aprīlī, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā Jelgavā, norisinājās svinīgs pasākums par godu II Starptautiskā vizuālās mākslas konkursa “Mākslinieka Ģederta Eliasa mīklu minot” laureātiem un dalībniekiem. Šajā konkursā piedalījās un godalgotas vietas ieguva arī Maltas vidusskolas skolēni.

Šogad Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas izsludinātajā starptautiskajā mākslas konkursā jaunie mākslinieki radīja darbus, kas veltīti tēmai – “Klusā daba. Lauku veltes”, attēlojot no dažādiem priekšmetiem un lauku veltēm izveidotas kompozīcijas. Bērniem un jauniešiem vecumā no 7 līdz 18 gadiem bija iespēja izpaust savas prasmes glezniecības, grafikas, datorgrafikas un fotogrāfijas tehnikā, radot vēl neredzētus mākslas šedevrus.

Starptautiskā žūrija, kuras sastāvā darbojās profesionāli mākslinieki: mākslinieks un pasniedzējs Alītas mākslas ģimnāzijā un Alītas koledžā Arūnas Vaitkus (Lietuva), Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja direktores vietniece Marija Kaupere, Jelgavas mākslinieku biedrības priekšsēdētājs Māris Brancis, gleznotājs un dizainers Uldis Zuters, mākslinieks Edgars Ameriks vērtēja 850 skolēnu radošos darbus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Polijas.

Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas radītais konkurss “Mākslinieka Ģederta Eliasa mīklu minot” pirmo reizi norisinājās 2018. gadā, atzīmējot mākslinieka Ģederta Eliasa 130 gadu jubileju, un šogad piedzīvo savu otro izlaidumu, sekmējot mākslas skolu un interešu pulciņu audzēkņu radošās domāšanas attīstību un pulcējot pārsteidzoši lielu interesentu skaitu.

Arī Maltas vidusskolas skolēni un skolotāji mēroja tālo ceļu uz Jelgavu, lai piedalītos šajā svinīgajā pasākumā. Ar lielu interesi skolēni apskatīja Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeju ar tā plašo ekspozīciju klāstu. Skaistās muzeja telpas rotāja mākslinieka Ģederta Eliasa gleznas. Īpaša vieta muzejā tika veltīta starptautiskā konkursa laureātu darbiem, kas priecēja skatītājus ar krāsu, tehniku un materiālu dažādību. Bērniem bija iespēja iepazīt citu skolu sniegumu, gūt jaunas idejas, iepazīt dažādas tehnikas, mācīties.

Maltas vidusskolas skolēniem bija liels prieks un gandarījums par to, ka viņu darbi tika atzinīgi novērtēti un iekļauti šajā izstādē. Tāpat viņiem bija iespēja pārliecināties par to, ka jebkurš labs zīmējums vai labs gleznojums prasa lielu darbu.

Gleznošanā 7-9 gadu vecuma grupā 2. vietu ieguva Aigars Skudra (skolotāja Vita Kāpostiņa-Tuče), atzinību ieguva Elīna Oļševska (skolotāja Vita Kāpostiņa-Tuče).

Gleznošanā 10-12 gadu vecuma grupā atzinību ieguva Natālija Zinovjeva (skolotāja Antoņina Vasiļjeva), simpātiju balvu no “Piparmētru namiņa” ieguva Marks Tučs (skolotāja Rita Siņavska), Artjoms Suharevskis (skolotāja Antoņina Vasiļjeva), simpātiju balvu no “Karameļu darbnīcas” ieguva Māra Kancāne (skolotāja Vita Kāpostiņa-Tuče).

Gleznošanā 13-15 gadu vecuma grupā 3. vietu ieguva Vladislavs Čerņavka (skolotāja Antoņina Vasiļjeva), atzinību ieguva Lana Povareščenkova (skolotāja Antoņina Vasiļjeva), simpātiju balvu no “Anita Strazda Sugar art” ieguva Katrīna Esmeralda Jermaševiča (skolotāja Rita Siņavska).

Grafikā 10-12 gadu vecuma grupā 3. vietu ieguva Deniss Samohins (skolotāja Antoņina Vasiļjeva).

Grafikā 13-15 gadu vecuma grupā 3. vietu ieguva Dagne Tuče (skolotāja Rita Siņavska), simpātiju balva no “Kanclers”  – Lanai Povareščenkovai.

Konkursa organizatori laureātiem, simpātiju balvu ieguvējiem un dalībniekiem sarīkoja mīļu un sirsnīgu pasākumu, kuru bagātināja Jelgavas Novada Mūzikas un mākslas skolas mūzikas nodaļas audzēkņi. Un, protams, beigās visiem pasākuma dalībniekiem tika piedāvāts garšīgs cienasts.

Gribam pateikties Maltas vidusskolas direktorei, Rēzeknes novada domei par atbalstu brauciena organizēšanā. Tāpat gribam pateikties Maltas pagasta šoferim par šo tālo braucienu.

Maltas vidusskolas vizuālās mākslas skolotāja Vita Kāpostiņa-Tuče
Foto: Maltas vidusskolas vizuālās mākslas skolotāja Antoņina Vasiļjeva

IMG-20190424-WA0004IMG-20190424-WA0005 IMG-20190424-WA0009 IMG-20190424-WA0010 IMG-20190424-WA0011 IMG-20190424-WA0012 IMG-20190424-WA0013 IMG-20190424-WA0014 IMG-20190424-WA0015 IMG-20190424-WA0016 IMG-20190424-WA001720190423_130532 (774 x 1032)

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0