In memoriam: Imants Skudra

Publicēts 27.10.2015
Imants Skudra

Imants Skudra
1953. gada 10. aprīlis – 2015. gada 26. oktobris

Tik smags ir klusums,
Ka pat migla nāk mūs mierināt, kā māk.
Šķiet, debesis tik tuvu, kā nekad.
Un cilvēki kā eņģeļi ar gaismām
Nāk un nāk, un nāk…

26. oktobrī, 62 gadu vecumā pēc ilgstošas cīņas ar smagu slimību mūžībā aizgājis Imants Skudra – ilggadējais apdrošināšanas akciju sabiedrības “Baltikums” Rēzeknes reģionālā centra vadītājs, bijušais Rēzeknes novada domes deputāts, gādīgs un mīlošs vīrs, tēvs un vectētiņš.

Imants Skudra piedzima 1953. gada 10. aprīlī Rēzeknes rajona Mākoņkalna pagastā, Jāņa un Genovefas Skudru ģimenē kā jaunākais dēls. Bērnību pavadījis gleznainajā Mākoņkalna pagastā. Pēc Zosnas astoņgadīgās skolas beigšanas, mācības turpinājis Višķu tehnikumā. Pēc tam uz diviem gadiem iesaukts obligātajā militārajā dienestā. Atgriežoties no armijas, iestājās Latvijas Lauksaimniecības Akadēmijā, ko 1980. gadā pabeidza, iegūstot inženiera-mehāniķa diplomu.

Studiju laikā Imants satika un 1978. gadā mija gredzenus ar savu dzīves mīlestību Olgu. Kopā tika nodzīvoti 37 cieņas un mīlestības pilni gadi. Ģimenē izaudzināts dēls Ilgvars un meita Marika. Tagad ģimeni priecē mazais acuraugs mazdēliņš Rihards.

Pēc augstākās izglītības iegūšanas, Imants Skudra atgriezās dzimtajā pusē un uzsāka darba gaitas Rajonu agrorūpnieciskajā apvienībā (RAPO). Sākumā strādājis par inženieri-mehāniķi, pēc tam iecelts par galveno inženieri, bet pāris gadus vēlāk jau par RAPO vadītāja vietnieku. Vēlāk strādājis par Rēzeknes rajona lauksaimniecības departamenta vadītāju. 1994. gadā uzņēmās “Unibankas” Rēzeknes filiāles vadītāja pienākumus, savukārt no 2000. gada līdz 2015. gadam vadījis apdrošināšanas akciju sabiedrības “Baltikums” Rēzeknes reģionālo centru.

Kopš Rēzeknes novada izveidošanas 2009. gadā Imants Skudra pildīja Rēzeknes novada deputāta pienākumus un vadīja Teritorijas attīstības, plānošanas, tautsaimniecības, vides un infrastruktūras jautājumu pastāvīgo komiteju. 2014. gada septembrī, saprotot, ka veselības problēmas vairs neļauj atbildīgi pildīt deputāta pienākumus, Imants Skudra nolika deputāta mandātu.

Līdzcilvēki Imantu raksturo kā vienmēr laipnu un atsaucīgu cilvēku, kurš nevienam neatteica palīdzību vai padomu. Imantam nepatika ķīviņi, tāpēc visas nesaskaņas viņš centās risināt mierīgā sarunu ceļā. Viņš nemeklēja problēmas, bet gan risinājumus. Tieši tāpēc Imants bija iemantojis līdzcilvēku cieņu un mīlestību. Viņš bija kompānijas dvēsele, kuram vienmēr atradās kāds uzmundrinošs vārds, ko pateikt, kāds asprātīgs joks, ar ko sasmīdināt vai kāda skanīga dziesma, ko uzdziedāt. Tieši tāds – smaidīgs, zinošs un dzīvespriecīgs – Imants paliks mūsu atmiņās un sirdīs.

Skumju brīdī esam kopā un izsakām visdziļāko līdzjūtību Imanta Skudras ģimenei, radiniekiem, kolēģiem un draugiem.

Atvadīšanās no Imanta Skudras paredzēta sestdien, 31. oktobrī pulksten 10.00 Rēzeknes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīcā. Zemes klēpī Imants Skudra tiks guldīts līdzās vecākiem, dzimtā Mākoņkalna pagasta Bereznīku kapsētā.

 

Rēzeknes novada domes deputāti
Rēzeknes novada pašvaldības kolektīvs

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0