Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis apmeklē Rēzeknes novada Maltas vidusskolu

Publicēts 16.02.2018

Piektdien, 16.februārī, Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis darba vizītē apmeklēja Rēzeknes novada Maltas vidusskolu. Tiekoties ar skolas pedagogiem, ministrs uzklausīja viņu viedokli par sešgadīgo bērnu apmācību skolās, kompetenču izglītību un pāreju uz apmācību valsts valodā, sākot ar 2020. gadu. Kārlis Šadurskis sacīja, ka skolu pedagogi strādā ļoti labi, jautājums ir par nevis satura, bet stundas formu maiņu: ”Skolās pietrūkst reālās saskarsmes ar dzīvi, un bērni nedabū informāciju, kā skolā iegūtās iemaņas viņiem var noderēt reālajā dzīvē. Kompetenču izglītība palīdz sadarboties dažādu priekšmetu skolotājiem, un reālais ieguvējs būs skolēns.” Maltas vidusskola ir viena no Rēzeknes novada skolām, kur tiek aprobēts kompetenču izglītības modelis, un direktore Vinera Dimpere apstiprināja, ka skola ir gatava darbam pēc jaunā modeļa. Maltas vidusskolā šobrīd mācās 583 bērni, šeit tiek veiksmīgi realizētas 15 izglītības programmas- gan pamatizglītības, gan speciālās un mazākumtautību skolu programmas. Skola piedalās arī dažādu starptautisku projektu realizācijā. “Ļoti daudzās skolās varētu būt problēmas ar sešgadīgo bērnu apmācību, jo pietrūkst klašu, guļamtelpu un rotaļu istabu. Mēs esam gatavi sešgadnieku uzņemšanai, jo mums ir aprīkotas visas nepieciešamās telpas, un mums ir apmācīti pedagogi”, sacīja Maltas vidusskolas direktore Vinera Dimpere.

Tiekoties ar Latgales plānošanas reģiona pārstāvjiem, ministrs pastāstīja par aktualitātēm izglītības jomā, kā arī vēlējās dzirdēt pašvaldību pārstāvju viedokli par gaidāmajām reformām. “Mēs zinām, ka daudzi vecāki ir satraukušies par to, kā viņu sešgadīgie bērni jutīsies skolā, bet viņiem jāzina, ka šos bērnus mācīs pēc speciālām programmām, kur lielākā daļa apmācību procesa aizņems zināšanu apguve rotaļu un spēļu veidā, ievērojot mazo skolēnu vecuma īpatnības. Tāpat pāreja uz valsts valodu – sākumskolā skolēni lielāko daļu apgūs savā dzimtajā valodā, pamatskolā šis valsts valodas īpatsvars palielināsies, bet vidusskolā viņi jau spēs mācīties un komunicēt valsts valodā, tādejādi viņiem nebūs problēmu ar apmācību Latvijas augstskolās un integrāciju darba tirgū,” sacīja Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

 Diānas Seleckas teksts un foto

DSC_0174 DSC_0176 DSC_0179 DSC_0180 DSC_0184 DSC_0192 DSC_0196 DSC_0201  DSC_0173DSC_0154 DSC_0176

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0