Nikodema Rancāna konkurss pedagogim pagarynuots da 23. oktobra

Publicēts 15.10.2020

Jau sastū godu zam ailis nūteik Nikodema Rancāna vuordā nūsauktais konkurss Latgolys pedagogim. Itymā godā eipaši teik aicynuoti dasasaceit školuotuoji, kas ryupejās par latgaliskūs vierteibu saglobuošonu i styprynuošonu, kai ari kuri gotovi izveiduot ari nalelu video nūdarbeibu par poša izvālātu tematu.

Vysi nominanti pamatā tiks vārtāti trejuos grupuos: pyrmsškolys izgleiteibys īstuožu, školu i augstškolu pedagogi. Kai ari teik aicynuoti dasasaceit jaunī vuiceibspāki ar dorba stažu mozuoku par treis godim i školuotuoji, kas vuica kaidu praktisku omotu.

Konkursa mierkis – ir styprynuot pedagoga profesejis prestižu i atpazeistameibu sabīdreibā, gūdynojūt izcylu veikumu pedagogiskajā darbeibā i veicynojūt latgaliskuos kulturys tradiceju īaudzynuošonu jaunajā paaudzē.

Apsveicama ir jaunu metožu i pīeju, strategeju, metodiskūs dorbu izstruode. Vysuos nominacejuos pretendentim tiks daškierti papyldu punkti pi izviertiešonys, ka vuiceibu process teik organizāts ari latgalīšu volūdā. Itymā godā bolvys konkursā ir īvīsts jaunynuojums, jamūt vārā beidzamuo laika aktualitatis, vysuos nominacejuos pretendentim juoparuoda ari modernūs tehnologeju praktisku dalītuojumu vuiceibu dorbā – pošu spākim ci ar konkursa reikuotuoju atbolstu byus juosagatavej ari eisa video stuņde.

Nikodema Rancāna konkursa bolvu ir īdybynuojuse Latgalīšu kulturys bīdreiba (LKB) i konkursa reikuošonu realizej kūpā ar sadarbeibys partnerim. Ar konkursa nūlykumu i tam dalyktū dasacejuma anketu var īsapazeit ari LKB škārsteikla lopā http://latgalisubidreiba.mozello.lv, kai ari latgalīšu kulturys ziņu portalā lakuga.lv. Da 13. oktobra teik gaideiti dasacejumi, tod žureja tūs izviertēs i, kam tys byus vajadzeigs, projekta “DIGITALĪ LATGALĪŠI” ītvorā tiks snāgts atbolsts kvalitativa video materiala sagataveišonai. Ite juoaatzeimej, ka pīmynātū projektu atbolsta Latgolys kulturys programa, kuru reikoj Latgolys Regiona atteisteibys agentura sadarbeibā ar Vaļsts kulturkapitala fondu i a/s “Latvijas Valsts meži”.

Nūslāgumā juoatguodynoj, ka izcylais katuoļu goreidznīks i pedagogs Nikodems Rancāns (1870–1933) ir Latgolys pyrmuos atmūdys darbinīks ar īspaideigu davumu Latgolys kulturā i izgleiteibā. Bolvys padūšonys svineiguo ceremoneja kotru godu teik reikuota kaidā nu Latgolys pašvaļdeibom. Īprīškejūs godūs bolvys padūšonys ceremoneja ir nūtykuse Rēzeknē, Ludzā, Viļānūs, Preiļūs. Itūgod nūslāguma pasuokums tiks reikuots 29. novembrī Rēzeknis nūvoda Nautrānu pogosta Rogovkā.

Apsaverit nūlykumu, aizpildit dasacejumu i nūsyutit tū da 23. oktobra!

Seikuoka informaceja pa tuoļruni 26393531 ci rokstūt iz epostu latgalisubidreiba@gmail.com

Nikodema Rancāna balvas laureātes 2019. gadā

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0