Jau otro gadu konkursā “Erudīts” triumfē Nautrēnu vidusskolas komanda

Publicēts 19.04.2017
Uzvarētāji - Nautrēnu vidusskolas I komanda (foto: Madara Bērtiņa)

19. aprīlī noslēdzās konkursa vidusskolēniem „Erudīts 2017” piecu spēļu cikls. Šajā mācību gadā Rēzeknes novada un Viļānu novada skolēnu komandas meklēja atbildes uz jautājumiem par un ap Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem.

Konkursā piedalījās 12 komandas, tostarp trīs komandas no Maltas vidusskolas, pa divām komandām no Nautrēnu vidusskolas un Viļānu vidusskolas, kā arī pa vienai komandai no Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas, Dricānu, Kaunatas, Tiskādu un Lūcijas Rancānes Makašānu amatu vidusskolas.

Spēles iepriekšējās kārtas izzinājuši visu pārējo Latviju, konkursa noslēgumā komandas “atgriezās mājās” jeb pārbaudīja savas zināšanas par Latgali. Skolēniem vajadzēja atpazīt Jāņa Streiča filmas un Latgalē pazīstamus mūziķus, zināt, ka biezpiens latgaliski ir sipisnīks, ribas ir suonkauļi, bet internets ir škārsteikls, kā arī atbildēt uz dažādiem jautājumiem par Latgali, piemēram, kura latgaliešu dzejniece ir saņēmusi kardināla Juliana Vaivoda balvu (Anna Rancāne), ar ko 20. gadsimta sākumā Adamova bija slavena visā pasaulē (ar minerālūdens atradni), kurā Latgales pilsētā 2003. gadā atklāts pieminekļu ansamblis sieram (Preiļos).

Kopvērtējumā ar 160 punktiem uzvaru jau otro gadu pēc kārtas izcīnīja Nautrēnu vidusskolas I komanda (Kārlis Barkāns, Kristīne Laizāne, Kristīne Gailuma, Armands Ivulāns, Sandra Timša, Amanda Lele). 2. vietā ar 152,5 punktiem ierindojās Maltas vidusskolas I komanda, savukārt 3. vietu ieguva Nautrēnu vidusskolas II komanda.

Pateicībā par piedalīšanos Rēzeknes novada pašvaldība visām erudītu komandām 2. jūnijā dāvinās ekskursiju uz Igauniju, kur skolēni varēs apmeklēt Tartu vecpilsētu, Ledus laikmeta centru un AHHAA zinātnes centru, kā arī uzkāpt Munameģī. Konkursa uzvarētāji saņēma arī dāvanu karti 450 EUR apmērā, ko varēs izmantot braucienam uz pašu izvēlētu galamērķi.

FOTOGALERIJA

Madara Bērtiņa,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste