Jaunie Rīgas sargi tiekas Bērzgalē

Publicēts 27.10.2016

21. oktobrī Rēzeknes novada Bērzgales pagasta pussaliņā norisinājās jauniešu patriotiskā spēle „Jaunie Rīgas sargi”, kurā 18 komandu jaunieši no Jēkabpils, Aglonas, Krustpils, Lubānas, Gulbenes, Lielvārdes un Rēzeknes novada pierādīja savu izturību, zināšanas un komandas saliedētību, izdzīvojot sajūtas un notikumus, kas risinājās pirms nepilniem 100 gadiem – laikā, kad tika izcīnīta Latvijas neatkarība. Pasākumu organizēja Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldības Bērzgales pagasta pārvaldi. Sacensību mērķis bija popularizēt Jaunsardzes kustību un Nacionālos Bruņotos spēkus pusaudžu un jauniešu vidū, veicinot jauniešu patriotisko audzināšanu un pilsoniskās apziņas stiprināšanu.

Pirmajā dienas daļā jaunieši jaunsardzes instruktoru vadībā sešās mācību vietās apguva Brīvības cīņu vēsturi, ekipējuma sagatavošanu āra dzīves apstākļiem, orientēšanos ar kompasu pēc noteikta azimuta, ievainoto aprūpi un pirmo medicīnisko palīdzību, kā arī šaušanu ar pneimatisko šauteni. Otrajā dienas daļā notika praktisko zināšanu un prasmju pārbaude misijā „Atceries Lāčplēšus”, kuras iegūtās zināšanas varēja pārbaudīt praksē.

Misijas “Atceries Lāčplēšus” uzvaras laurus plūca Rēzeknes novada Ilzeskalna pagasta jauniešu centra komanda “Iļžukolna Jaunatne” (komandā: Kristīne Gailuma, Elvita Kotāne, Līga Bogdane, Armands Ivulāns, Viktors Drozdovs un Arvis Boltāns), kura izcīnīja iespēju viesoties Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē, aiz sevis atstājot Rēzeknes novada Jaunstrūžānu pamatskolas un Rēzeknes tehnikuma apvienoto komandu “Tiger” (komandā: Diāna Petrunina, Mārtiņš Komps, Sandis Zeļčs, Valdis Avdejevs, Jekaterina Meteļkova un Linda Laganovska) un Krustpils pamatskolas komandu “Krustpils spicie” (komandā: Valērija Ruta Hartmane, Sandis Ozoliņš, Inese Andersone, Natālija Lelaus, Emīls Jansons un Roberts Krūmiņš).

Jauniešu patriotiskā spēle “Jaunie Rīgas sargi” Bērzgalē bija ceturtā no astoņām spēlēm, kas notiek visos Latvijas reģionos. Noslēguma misija notiks 9.novembrī Daugavpilī.

Jānis Šaudiņš
Rēzeknes novada pašvaldības Jaunatnes lietu speciālists

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0