Jaunieši aicināti uz tikšanos ar EP deputāti Tatjanu Ždanoku

Publicēts 06.05.2015

Pirmdien, 11.maijā, plkst. 11.00 Rēzeknes novada pašvaldības ēkā jaunieši un skolēni tiek aicināti uz tikšanos ar Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Tatjanu Ždanoku. Tikšanās laikā būs iespēja noklausīties deputātes lekciju “Runas māksla Eiropas Parlamenta kontekstā” un uzzināt par jauniešu iespējām Eiropas Parlamentā.

Lekcija norisināsies Rēzeknes novada pašvaldības lielajā zālē (Atbrīvošanas alejā 95a), kur jauniešiem būs iespēja uzzināt:

  • Kādas zināšanas/praktiskas iemaņas nepieciešamas publiskajās debatēs?
  • Argumentācija – kā meklēt sabiedrotos? Kā risināt situācijas, ja sarunas biedrs negatīvi noskaņots?
  • Noderīgas zināšanas, uzstājoties publiski vai piedaloties, piemēram, TV debatēs – kā veidot runu? Kā uzrunāt nepazīstamu auditoriju?
  • Vai var lasīt runu no lapas vai labāk improvizēt? Kā uzrunāt, lai auditorija ieklausītos?
  • Kā pārvarēt satraukumu?
  • EP deputāta darbs – uzstāšanās plenārsesijā, darbs ar 750 kolēģiem no visām Eiropas Savienības valstīm.

Tāpat tikšanās laikā Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā pārstāvji informēs par jauniešu iespējām Eiropas Parlamentā.

Dalību lekcijā aicinām pieteikt pa telefonu 67085464 vai anete.bertholde@europarl.europa.eu .

Jāatzīmē, ka tikšanās ar deputāti T. Ždanoku notiek Eiropas Parlamenta Informācijas biroja organizētās tūres ”EP deputāts Tavā pusē” ietvaros. Tūres laikā astoņi jaunievēlētie Eiropas Parlamenta deputāti no Latvijas runā par Parlamenta likumdošanas aktualitātēm un jauno darba kārtību, kā arī jauniešu iespējām Eiropā. Līdz šim tūrē Latvijā piedalījušies jau seši EP deputāti. Vairāk informācijas par tūri ”EP deputāts Tavā pusē” var uzzināt ŠEIT.

PROGRAMMA

Laura Ieviņa
Europe Direct Informācijas centra Austrumlatgalē vadītāja

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0