Jaunieši apgūs lāzertehnoloģijas

Publicēts 23.10.2017
Foto: Diāna Selecka

25. oktobrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Inženieru fakultātes 13. telpā notiks seminārs jauniešiem par lāzerteholoģiju pielietošanu digitālajā mākslā un dizainā. Semināru vadīs RTA pasniedzēji, kuru vadībā jaunieši apgūs prasmes izmantot modernas lāzertehnoloģiju iekārtas savu radošo ideju īstenošanā. Pieteikšanās semināram pie projekta vadītājas Intas Rimšānes

Tas būs pirmais pasākums semināru ciklā, kas notiek projekta EUCIDA  -”European Connections in Digital Arts” (“Digitālā māksla aptver Eiropu”) ietvaros. EUCIDA ir 3 gadus ilgs projekts, kuru finansē Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa” un kuru īsteno modernās mākslas centrs Īrijā (Rua Red) un Francijā (Espace Multimédia Gantner) sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldību. Projekta mērķis ir izveidot sadarbību starp digitālajiem māksliniekiem un kultūras pazinējiem Eiropā, tādā veidā attīstot inovācijas un veicinot digitālās mākslas popularitāti starptautiskā līmenī.

2017./2018. gadā vēl tiks organizēti vēl seši semināri par lāzertehnoloģijām (vadīs RTA Fizikālo procesu un lāzertehnoloģiju pētniecības centra darbinieks Antons Pacejs) un 8 semināri par moderno dizainu (vadīs RTA lektores Diāna Apele un Silvija Mežinska). Nodarbības notiks gan RTA, gan Lūznavas muižā, kur projekta ietvaros 2017. gada vasarā iegādāta moderna lāzeriekārta. Pieteikšanās semināriem pie projekta vadītājas Intas Rimšānes: inta.rimsane@rezeknesnovads.lv

2018. gada 19. maijā Lūznavas muižas atjaunotās klēts telpās tiks atklāta projekta EUCIDA otrā digitālās mākslas izstāde ar Īrijas, Francijas un Latvijas mākslinieku darbiem. Tā kā tajā pašā dienā un vakarā norisināsies arī muzeju nakts pasākumi Lūznavas muižā, apmeklētājiem (skolēniem) tiks piedāvātas modernā dizaina darbnīcas un izstādes.

Pirmā digitālās mākslas izstāde Lūznavas muižā ECHO CHAMBER (TELPA ATBALSĪM) tika atklāta 2017. gada 9. jūnijā, tajā piedalījās seši mākslinieki: Žanna Briāna (Jeanne Briand, Francija), Fabjans Lostiks (Fabien Leaustic, Francija), Ādams Gibnijs (Adam Gibney, Īrija), Helēna Makmahona (Helen McMahon, Īrija), kā arī Rasa Šmite un Paula Vītola no Latvijas.

Anna Rancāne

Fotogalerija

Foto: Eduards Medvedevs

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0