Jaunieši atpūtās nometnē “Tuvāk dabai”

Publicēts 31.08.2015

Biedrība” Interešu centrs Izaugsme” sadarbībā ar Vērēmu pagasta jauniešu centru no 3. līdz 5. augustam organizēja nometni ”Tuvāk dabai”, kurā piedalījās Vērēmu pagasta un Ozolmuižas pagasta jaunieši, ar kuriem vērēmiešiem ir izveidojušās draudzīgas attiecības vairāku gadu garumā. Nometne notika Rāznas ezera krastā, teltīs, bez komunikācijas līdzekļiem, bez telefoniem, datoriem, TV, sociālajiem tīkliem, atbilstoši nometnes nosaukumam “Tuvāk dabai”.

Trīs dienas tika pavadītas “Telšu pilsētiņā”, kuru jaunieši paši iekārtoja, lai pielāgotu savu dzīvošanu dabā, viņiem vajadzēja arī iekārtot ugunskura vietu un sagādāt malku. Par to visu rūpējās puiši. Toties meitenes radoši izpaudās ēdienu pagatavošanā, protams, uz ugunskura – tika gatavota gan zupa, gan otrie ēdieni. Jaunieši aktīvi pavadīja laiku spēlējot volejbolu, futbolu un piedaloties dažādās sportiskās stafetēs.

Jauniešiem bija iespēja iepazīt Rēzeknes novada apskates vietas un objektus. Tika apmeklēts gan Mākoņkalns, gan Lielais Liepu kalns, kur uzkāpām skatu tornī, no kura pavērās apbrīnojami skaists skats uz apkārtni. Viesojāmies Lūznavas muižā, kur Lūznavas pagasta pārvaldes vadītājs iepazīstināja ar muižas vēsturi, apskatījām muižu un tajā esošās mākslas izstādes.

Tā kā nometnes nosaukums bija “Tuvāk dabai”, mēs apmeklējām Dabas Izglītības centru “Rāzna”. Ieguvām zināšanas par aizsargājamām dabas teritorijām, par Rāznas parka iemītniekiem mežā, pļavā un ūdenī. Basām kājām izstaigājām sajūtu taku, izspēlējām komandas aktivitāti, kas lika saprast, ka jaunieši prot sadarboties cits ar citu.

Nometnes noslēgumā jaunieši secināja, ka arī bez sakaru līdzekļiem un sociālajiem tīkliem var lietderīgi un interesanti pavadīt brīvo laiku draugu pulkā. Sēžot pie ugunskura jaunieši kļuva atklātāki, kas radīja patīkamu komunikāciju mūsu vidū.

Paldies Rēzeknes novada pašvaldībai par piešķirto finansējumu, kas ļāva īstenot aktīvu un lietderīgu atpūtu.

 

Agita Gutāne,
Vērēmu pagasta pārvaldes
jaunatnes lietu speciāliste

 

DSC_0987 DSC_0715 DSC_0728 DSC_0830

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0