Jaunstrūžānu pamatskolas skolēni turpina piedalīties FIRST LEGO sacensībās

22.02.2018

Izglītība

Apgūstot arvien jaunas zināšanas LEGO robotikas jomā un turpinot attīstīt savas prasmes, Jaunstrūžānu pamatskolas robotikas pulciņa dalībnieki februārī piedalījās FIRST LEGO divu dienu sacensībās Igaunijā, Valkā.
Rēzeknes novadu sacensībās pārstāvēja Jaunstrūžānu pamatskolas, Nautrēnu un Kaunatas vidusskolu jaunie robotisti. Startēja arī Ludzas un Preiļu pilsētas komandas. Kopumā sacensībās piedalījās divdesmit sešas komandas.
Jaunstrūžānu pamatskolas komandas (pulciņa vadītājs Ivars Igaunis) dalībnieki Arnolds Anufrijevs, Elgars Razgalis, Renārs Rjačenskis, Žanete Piļka, Valērija Makejeva un Jānis Gabrāns piedalījās FIRST LEGO programmas visos trijos elementos – robotu spēlē, projektā un pamatvērtībās.
Pirmajā sacensību dienā norisinājās trīs seti, pēc kuriem mūsu meitenes bija ierindojušās septītajā vietā, bet puiši – divpadsmitajā. Arī kopvērtējumā Jaunstrūžānu pamatskolas komanda ierindojās zelta viducī (15., 16. vieta).
Labus panākumus guva arī Nautrēnu vidusskolas komanda ( pulciņa vadītājs Ivars Igaunis).
FIRST LEGO League ir jautrs un interesants veids kā jauniešiem apgūt zinātni un tehnoloģiju, kā arī attīstīt nepieciešamās zināšanas un iemaņas. Latvijas sacensību uzvarētājiem tiek dota iespēja piedalīties Eiropas atklātajā čempionātā.
Programma paredzēta skolēniem vecumā no 9 līdz 16 gadiem. Lai piedalītos FIRST LEGO League sacensībās, ir nepieciešama komanda (sākot no 2 līdz 10 skolēni) ar vienu pavadošo skolotāju/ treneri. Programma sastāv no trim elementiem – robotu spēle, projekts un pamatvērtības.
Nākamā sacensību kārta starp Rēzeknes novada skolām notiks 24.martā Strūžānu kultūras namā un Jaunstrūžānu pamatskolas sporta zālē. Informācija par gaidāmo pasākumu ir ievietota Jaunstrūžānu skolas mājas lapā. Jau tagad zināms, ka pasākums izvērtīsies daudz plašāks, nekā sākotnēji domāts, jo sacensībām piesakās daudzas Latgales reģiona skolu komandas.
Leokādija Razgale,
Strūžānu kultūras nama vadītāja
Ivara Igauņa foto galerija
 
 
IMG_0139 IMG_0194 IMG_0238  IMG_0266

Click to listen highlighted text!