Kaunatas “Baltie putni” piedalās FIRST LEGO LEAGUE pirmajā izstādē Latvijā

Publicēts 23.05.2018

19. maijā Latvijas Starptautiskajā skolā Piņķos notika “First Lego League Latvia” izstāde. Uz to bija ieradušās 13 komandas no 10 Latvijas skolām, tai skaitā Kaunatas vidusskolas robotikas pulciņa “Baltie putni” pārstāvji.
Kad LEGO robotikas pulciņa skolotāja Evita Kairiša februāra sākumā uzzināja par iespēju pieteikt “Baltos putnus” biedrības FIRST LEGO LEAGUE pirmajā organizētajā izstādē Latvijā bērniem vecumā no sešiem līdz deviņiem gadiem, viņa nedomāja, ka skolēni tik atbildīgi un enerģiski ķersies klāt šai iespējai. Viņu uzdevums bija atveidot ūdens lāsītes ceļu. Tika izveidota komanda, kas mācījās ne tikai piedāvāt savas idejas, bet arī pieņemt citu domas. Lai saprastu, kāds ir ūdens lāses ceļš, skolēni apmeklēja arī Kaunatas ūdenstorni, kur pagasta santehniķis Vladislavs Itkačs izrādīja ūdens pārvietošanās shēmu, kā arī paskaidroja, kā notiek ūdens attīrīšanas process. Tā nu, apbruņojušies ar praktiskajām zināšanām, puiši turpināja darbu pie LEGO modeļa.
Kad citi skolēni vēl 19. maija rītā saldi dusēja, pieci putnēni no pulciņa “Baltie putni” – Rinalds Paramonovs, Jegors Karpovs (1. A klase), Tomass Degterevs, Jānis Obuhs un Lauris Rudzišs (2. A klase)- skolotājas Evitas pavadībā devas ceļā uz Piņķiem. Komandai bija jānoformē prezentācijas stends par savu LEGO modeļa tapšanas procesu un gūtajām atziņām. Vērtēšanās komisija divu stundu garumā iepazinās ar darbiem, uzdeva jautājumus. Iepazīties ar citu skolu darbiem varēja arī paši dalībnieki. Tā kā trīs komandas bija no Starptautiskās skolas, tad varēja pielietot arī angļu valodas zināšanas. Atmosfēra izstādē bija draudzīga un zinātkāres pilna, jo te sastapās līdzīgi domājošie, gatavi padalīties pieredzē, pajautāt, parādīt.
Gatavojot izstādei “Balto putnu” dalībniekus, skolotāja Evita ļāva viņiem brīvi improvizēt un pašiem izdarīt secinājumus. Bērni atzina, ka šis darbs viņiem deva iespēju mācīties strādāt komandā.
Izstādes noslēgumā viesiem bija iespēja iepazīties ar Starptautisko skolu, kur mācās diplomātiskā korpusa darbinieku bērni. Bija iespēja salīdzināt gan telpas, gan arī viņu aktivitātes. Pēc tam visus priecēja Starptautiskās skolas skolēnu muzikāls priekšnesums.
Lai skaistā diena būtu vēl brīnišķīgāka, Kaunatas vidusskolas pulciņa “Baltie putni” dalībnieki devas uz Latvijas Universitātes Botāniskā dārza rododendru parku un izbaudīja ziedu īslaicīgo skaistumu, iepazīstot arī ieguldīto darbu, lai varētu novērtēt rezultātu.
Paldies par atbalstu skolas direktorei Alīnai Gendelei, Kaunatas pašvaldības vadītājam Sergejam Bašmakovam, Rēzeknes novada pašvaldībai un Greiškānu autobusa šoferim Aivaram.

Ināras Paramonovas teksts un foto

WP_20180519_020  WP_20180519_016WP_20180519_047

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0