Kaunatas vidusskolas kolektīvs daudzkrāsaini sāk jaunā mācību gada ceļu

Publicēts 05.09.2019

Zinību diena Kaunatas vidusskolā iesākās ar gaisa balonu uz jumta un audzināšanas stundu. Ciemos pie pašiem mazākajiem ieradās lielākie skolēni, kuri deva solījumu, ka visa gada garumā draudzēsies ar pirmklasniekiem, aizsargās un palīdzēs tiem. Katrs pirmklasnieks dāvanā no divpadsmitajiem saņēma sava vārda pirmo burtiņu. Pēc audzināšanas stundas skolas karoga pavadībā skolēni, skolotāji, vecāki un ciemiņi devās uz renovēto stadionu, kur sākumskolas skolēni caur nelielu ainiņu aicināja visus sagaidīt jauno mācību gadu. Ar zvaniņa šķindoņu 12. klase droši soļoja pa sarkano paklāju,cieši turot pie rokas biklos pirmklasniekus.

Skolas direktore Alīna Gendele iesāka uzrunu ar prezidenta vārdiem, ka „skola veido tavu Es šajā pasaulē. Kad izaugsi, Tu veidosi Latviju!” Viņa uzsvēra, ka skolēnu zināšanas, prasmes un talanti ir atslēga uz panākumiem un labklājību gan katram individuāli, gan valstij kopumā. Uz svinīgo pasākumu bija ieradušies arī viesi: Kaunatas pagasta pārvaldes vadītājs Sergejs Bašmakovs, Kaunatas draudzes prāvests Haralds Broks, Rēzeknes novada domes deputāts Staņislavs Šķesters, kā arī Rēzeknes novada pārvaldes vadītājs Guntars Skudra, vēlot panākumus, veiksmi un izturību jaunajā mācību gadā. Vārds tika dots arī skolotājai Inārai Paramonovai, kura šogad ir stājusies jaunā amatā un kļuvusi par direktores vietnieci audzināšanas jomā. Viņa uzsvēra, ka katrs bērns ir brīnums, aiz kura stāv vecāki un skolotāji.

Līnijā īpaši tika godināti 18 pirmklasnieki un viņu vecāki. Katrs no viņiem nogāja pa sarkano paklāju, lai tieši viņam direktore piespraustu nozīmīti ar skolas emblēmu un viņa vārdu un saņemtu novada domes dāvanu, bet viņu vecākiem svinīgi tika pasniegts rīkojums par bērna uzņemšanu 1. klasē. 12. klase pirmīšiem novēlēja katru skolas zvanu sagaidīt ar prieku, lai sirsniņās vienmēr kvēlotu zinātkāres uguntiņa, un uzdāvināja skolas zvaniņus. Par godu Zinību dienai stadionā tika ienesta Kaunatas pašvaldības dāvana – milzīga torte ar aizdegtām svecēm.

Sekoja solījuma došana stadionam. Skolēni, skolotāji un vecāki sporta skolotāja Edgara Teivāna pavadībā veidoja Kaunatas vidusskolas ceļu, tieši tāpat kā pirms 30 gadiem cilvēki stāvēja uz Baltijas ceļa. Visi, sadevušies rokās, deva solījumu aktīvi sportot, aizstāvēt skolas godu un saudzēt stadionu. Pēc tam visiem bija iespēja iemūžināt šo dienu fotogrāfijās. Par tematisko fotostūrīti bija parūpējusies skolotāja Solvita Meļņičenko. Skolēnus smaidīgākus darīja maskās tērptie dzīvnieki, kuri sasmīdināja ne vienu vien pozētāju. Katra klase nofotografējās arī pie sava ceriņa, bet 1.a un 1.b klases skolēni skolotājas un vecāki ceriņu alejā iestādīja savu krūmiņu. Katra klase nepiespiestā gaisotnē pie skolas ēdnīcas paēnā varēja nobaudīt gabaliņu mutē kūstošas tortes un veselīgos augļu salātus.

Pulksten 11:00 stadionā sākās rosība 1. -7. klases skolēniem. Atrakcijas bija daudzveidīgas, katrs varēja atrast sev piemērotu nodarbi. Gandrīz visi vēlējās pavizināties ar kartingiem, varēja iemēģināt roku mērķī mešanā, spēlēt lielās galda spēles brīvā dabā – cirku, dambreti vai domino, ripināt bumbas. Nepiespiestā gaisotnē vecāki varēja pavērot savas atvases, viņu attiecības ar citiem bērniem, pārrunāt dažādus jautājumus ar skolotājiem. Pulksten 11:45 aktu zālē 8. – 12. klasēm, sadarbojoties ar RTA Izglītības, valodu un dizaina fakultāti, sākās modes skate, kur tika prezentēti studentu darbi. Modes parāde izdevās uz goda, meitenes no 10. – 12. klases iejutās lomās un ar lielu prieku uzstājās citu priekšā. Ieguvēji bija visi!.

Pārpilni ar atkalredzēšanās prieku, skolēni devās mājās, lai nākošajā dienā ar jauniem spēkiem un vēlmi mācīties atkal atgriezties savā Kaunatas vidusskolā!

Kaunatas vidusskolas skolotāja Regīna Katkovska

Foto Vladimirs Likovs

DSC_0534-DSC_0592 DSC_0583 DSC_0606 DSC_0617 DSC_0688 DSC_0692 20190902_113106

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0